Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 10 по 18 червня 2021 року)

0 120

10 червня 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розглянув справу, у якій лізингоодержувач (позивач) просив визнати недійсним договір поруки, укладений між лізингодавцем та поручителем.

Позов обґрунтовано тим, що спірний договір поруки, укладений з метою зміни територіальної підсудності, є двостороннім правочином, укладеним без згоди боржника, не з метою настання реальних наслідків, а тому є фіктивним.

Рішенням господарського суду першої інстанції, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Відмовляючи в задоволенні позову, суди попередніх інстанцій врахували  правову позицію, викладену в постанові об’єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі № 904/2979/20, яка є подібною зі справою, що розглядається, та зазначили, що позивач не довів фактичних обставин, з якими закон пов’язує наявність підстав для визнання фіктивним договору поруки, та не вказав, як саме через укладення цього договору порушені його права.

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки позивач не довів наявності цивільно-правового інтересу у визнанні недійсним оспорюваного договору поруки.

(Постанова КГС ВС від 10 червня 2021 року у справі № 904/2981/20)

15 червня Касаційний адміністративний суд у складі ВС переглянув у касаційному порядку справу за позовом ПАТ КБ «Приватбанк», яке просило встановити відсутність повноважень ГУ Держпраці у Дніпропетровській області з проведення позапланової перевірки з питань додержання законодавства про працю та скасувати постанову про накладення штрафу.

Відповідач мав здійснити перевірку за дорученням Держпраці, яке було направлено на підставі звернення особи щодо порушення позивачем вимог законодавства в галузі праці.

Штраф було накладено на позивача (ПАТ КБ «Приватбанк») у зв’язку з тим, що він не надав до перевірки витребувані обласним департаментом Держпраці документи, необхідні для проведення перевірки за скаргою особи.

Колегія суддів КАС ВС вказала, що ГУ Держпраці у Дніпропетровській області є повноважним органом, який забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю на території Дніпропетровської області, до повноважень якого належить проведення перевірок додержання вимог законодавства про працю, у зв’язку із чим наказ про проведення позапланової перевірки є правомірним.

Верховний Суд погодився з висновками суду першої інстанції щодо правомірності постанови відповідача про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

(Постанова КАС ВС від 15 червня 2021 року у справі № 826/7706/17)

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар