Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щодо визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу Європейського Союзу

0 144

7 квітня 2021 р., Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінфіном та Держмитслужбою проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу Європейського Союзу».

У рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбувається процес імплементації до Митного кодексу України положень митного законодавства Європейського Союзу, зокрема, в частині визначення непреференційного походження при імпорті/експорті в Україну товарів.

Цим законопроектом пропонується розділ II «Країна походження товару» Митного кодексу України викласти у новій редакції, згідно з якою Митному кодексу Європейського Союзу відповідатимуть положення щодо:

  • мети визначення непреференційного походження товарів;
  • особливостей визначення походження приладдя, запасних частин та інструментів, нейтральних елементів і пакування;
  • переліку товарів, повністю вироблених у даній країні;
  • критеріїв достатньої переробки товарів, що виробляються з використанням матеріалів іноземного походження;
  • переліку простих операцій;
  • порядку перевірки митними органами сертифікатів про походження товарів (у тому числі електронних сертифікатів про походження) після завершення митного оформлення.

Законопроект розроблено відповідно до вимог додатка XV «Наближення митного законодавства» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, відповідно до ратифікованої Угоди про асоціацію.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням законопроект буде подано на розгляд Верховної Ради України.

Очікується, що прийняття Закону сприятиме удосконаленню митного сервісу та розвитку міжнародної торгівлі.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар