Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Що потрібно знати про життя на окупованій території

0 192

Прийнятий закон визначає статус території, встановлює особливий правовий режим і визначає особливості діяльності органів влади, підприємств, установ і організацій. Відповідно до закону, тимчасово окупованими військами Росії визнані Автономна республіка Крим і Севастополь. Окупованими визнаються весь повітряний простір над цими територіями, внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводний простір,  дно і надра. При цьому Крим і Севастополь закріплені як невід’ємна частина України.

Політичні декларації
Україна не визнає нав’язаного Росією громадянства для українців Криму і Севастополя. Наявність паспорта громадянина України зберігає громадянство.
На окупованих територіях діє законодавство України, однак відповідальність за всі порушення покладається на окупанта — Російську Федерацію.
Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної території, відповідальність за охорону культурної спадщини повністю покладається на окупантів.
Всі органи влади, що діють на окупованих територіях поза рамками українських законів — нелегітимні.

Що можна
Крим оголошується зоною з обмеженим доступом в’їзду та виїзду з території України. Іноземці повинні отримати спецпропуски, а от громадянам України вистачить і українського паспорта.
Всеукраїнські вибори і референдуми на окупованій території не проводяться. Але українські громадяни, що живуть в Криму, можуть проголосувати в інших областях України.
Суди Криму і Севастополя нелегітимні. Проте всі справи можуть бути розглянуті відповідними судами у Києві.

Що не можна
Допомагати і співпрацювати з окупаційною владою. Такі дії кваліфікуються як державна зрада. Під допомогою мається на увазі співпраця в будь-якій формі на шкоду інтересам України.
Потрапити до Криму без паспорта (для громадян України ) або без спеціального дозволу (для громадян інших країн). Процедуру і спецпропуски розробить Кабмін. За порушення режиму каратимуть.
Продавати або купувати нерухомість за законами країни- окупанта. Можна отримати її в спадок, але тільки за українським законодавством і за межами окупованої території. Права на нерухоме майно зберігаються за своїми власниками відповідно до їх статусу до окупації Криму військами Росії.

Автор

Залиште коментар