Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Росіян саджатимуть під домашній арешт

0 103

Державна Дума Росії прийняла в середу в третьому і остаточному читанні поправки, які встановлюють новий вид покарання – домашній арешт. Він буде буде застосовуватися як основний вид покарання – на строк від двох місяців до чотирьох років – за злочини невеликої ступеня тяжкості, а в якості додаткового до позбавлення волі – на строк від шести місяців до двох років – за окремі тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Засуджені до домашнього арешту будуть позбавлені права вийти з дому в певний час доби, виїжджати за межі території свого поселення, відвідувати місця проведення масових заходів та брати участь у них, змінювати місце проживання або перебування, місце роботи та навчання без згоди спеціального наглядового органу. Той, хто відбуває домашній арешт буде зобов’язаний з’являтися для контролю в державні органи від одного до чотирьох разів на місяць для реєстрації.

Введення цього виду кримінального покарання дозволить не тільки розвантажити в’язниці та слідчі ізолятори, а й внесе істотний внесок у боротьбу зі злочинністю, вважає перший заступник голови думського комітету із законодавства Володимир Груздєв. Він вважає, що обмеження свободи може активно застосовуватися щодо осіб, звинувачених у скоєнні економічних злочинів. “Очевидно, що такі люди не являють фізичної небезпеки для оточуючих. Немає сенсу їх ізолювати і відправляти у кримінальне середовище”, – вважає він.

Поправки до Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів можуть набути чинності з 1 січня 2010 року. Нагадаємо, для набуття законом чинності він повинен бути не тільки прийнятий Державною Думою, але й схвалений Радою Федерації і підписаний Президентом.

У другому читанні законопроект розглядався ще в червні. Так депутати сприйняли заклик глави держави обмежити випадки взяття під варту, розвиваючи застосування альтернативних, більш м’яких, мір покарання.

Автор

Залиште коментар