Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

РНБУ ініціює мораторій на рекламу медикаментів.

0 140

Рада національної безпеки доручила Кабінету Міністрів встановити з 1 січня 2024 року мораторій на рекламу медикаментів, методів профілактики та діагностики у засобах масової інформації для протидії самолікуванню.

Про це йдеться в указі президента, яким вводиться у дію рішення РНБОУ “Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою”.

Так, уряду доручили встановити мораторій на рекламу лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, лікуванння, реабілітації та діагностики з 2024 року.

Таким чином у Раді хочуть “мінімізувати шкідливий вплив самолікування на здоров’я”. З цією ж метою уряд повинен “забезпечити реальний контроль за дотриманням правил рецептурного відпуску лікарських засобів”.

Рада нацбезпеки також доручила активізувати роботу з підписання “промислового безвізу” (Угода АСАА) між Україною та ЄС для взаємовизнання відповідності виробництва та результатів контролю якості лікарських засобів вимогам належної виробничої практики.

Локалізація також увійшла до переліку доручень уряду. Кабмін має вжити заходів зі “стимулювання розвитку вітчизняного виробництва імунобіологічних препаратів (вакцин, тощо) для профілактики найбільш поширених інфекційних хвороб.

До того ж РНБО хоче локалізувати виробництво вакцин, зокрема МРНК-вакцин, та інших імунобіологічних препаратів у рамках міжнародного консорціуму, що теж доручили уряду.

Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував доручення щодо розробки мораторію. За його словами, реклама медичних засобів становить близько третини доходів телевізійників та інших ЗМІ. Відтак незабаром Міністерство культури і інформполітики ініціює зустріч медійників з Мінохорони здоров’я та РНБО. “Ми маємо розуміти, що будь-який бізнес, включаючи телевізійний, має бути соціально відповідальним. А самолікування до відповідальності немає жодного відношення в будь-якій цивілізованій країні”, – додав він. Міністр також зауважив, що розробка механізму триватиме до кінця року, а сам мораторій має бути введений до 1 січня 2024 року. Відтак в уряду та бізнесу є перехідний час, а у діалозі з представниками медіакомпаній можна знайти шлях, як втілити ці зміни без великих втрат.

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар