Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рахункова палата пропонує Президенту скасувати призначення довічного грошового утримання екс-головам КСУ

0 60

Рахункова палата України запропонувала Президенту України Віктору Ющенку скасувати розпорядження про призначення довічного грошового утримання колишнім головам Конституційного суду України. Про це йдеться в повідомленні Рахункової палати, розповсюдженому її прес-службою. Відомство пояснює, що згідно із судовими рішеннями Конституційний суд України є винним у виникненні зобов’язань з оплати праці суддів, а отже, на нього, по суті, перекладено відповідальність за існуючу “суперечливу та недосконалу” законодавчу базу з питань оплати праці суддів. Стягнення з Конституційного суду України на користь позивачів 2 млн 097,9 тис. грн, які будуть виплачуватися за рахунок коштів, призначених для виконання судом своїх функцій і повноважень, призведе до недофінансування видатків, визначених йому на відповідний бюджетний період, відзначає Рахункова палата.

Колегія Рахункової палати на підставі аналізу результатів аудиту ефективності використання бюджетних коштів Конституційним судом України у 2008 р. та І півріччі 2009 р. повідомляє, що посадовий оклад суддів КСУ у структурі оплати праці становить лише 16%, решта – додаткові види заробітної плати та інші заохочувальні й компенсаційні виплати, встановлені Кабінетом міністрів України. Таким чином, премія і надбавки втратили свою стимулюючу функцію та фактично перетворилися на підвищення заробітної плати суддів.

Рахункова палата також підкреслює, що на законодавчому рівні не уніфіковано правових норм щодо нарахування заробітної плати суддям, що обумовило виникнення низки суттєвих проблем у визначенні підстав для нарахування надбавок і розмірів посадових окладів суддів і, як наслідок, застосування різних підходів до порядку нарахування заробітної плати суддям.

Різні підходи до нарахування оплати праці суддям Конституційного суду України зумовили виникнення судових суперечок. Станом на 1 вересня 2009 р. на розгляді у судах знаходилося чотири адміністративні справи за позовами суддів у відставці Конституційного суду України про стягнення заборгованості за грошовими виплатами на загальну суму 2 млн 097,9 тис. грн. Відповідно до встановленого порядку стягнення коштів на користь позивачів повинно здійснюватися з рахунків КСУ.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар