Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада зробила крок до мораторію на продаж заставного житла

0 57

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» №3585, який забороняє відбирати квартири, які знаходяться в заставі, якщо борг реструктуризований, а позичальник погашає відсотки за кредитами. За таке рішення проголосували 237 народних депутатів.

Зокрема, законопроектом передбачено, що мораторій на примусове відселення вводиться на 2009-2010 роки за умови, що відсотки за іпотечним договором виплачуються своєчасно. Максимально допустима затримка – 2 місяці. Ще одна умова – документальне врегулювання питання реструктуризації боргу.

Документом, крім цього, передбачено право комерційних банків звільняти позичальника від сплати штрафних санкцій за невчасне виконання умов кредитного договору, що виникли до реструктуризації боргу.

Право комерційним банкам проводити реструктуризацію заборгованості фізосіб за іпотечними кредитами без зниження фінансового класу позичальника пропонується надати до 31 грудня 2009 року. Так, сплату суми основного боргу можна буде відстрочити не більше ніж на два роки, а кредитні договори продовжити на строк до десяти років, з урахуванням обмежень, які діють в комерційних банках.

Статтю 5 Закону «Про податок на додану вартість» планується доповнити пунктом 5.19 такого змісту: «Звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) майна, переданого фізичними особами в заставу (іпотеку), якщо предметом застави (іпотеки) є житловий будинок або житлове приміщення, і на яке було накладено стягнення, в межах неповерненої суми, визначеної умовами кредитного договору».

Крім того, до 1 січня 2010 року пропонується включати до складу валових витрат 100% сукупного розміру страхового резерву банку або небанківської фінустанови, після 2010 року – 80%.

Передбачено, що частина привілейованих акцій в загальному обсязі статутного капіталу банку, на відміну від інших акціонерних товариств, може перевищувати 25%.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України заявило про можливість досудового стягнення заставного майна за кредитами лише в тому випадку, якщо договір було укладено після 14 січня 2009 року.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар