Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада планує посилити застосування амністії

0 62

Верховна Рада має намір заборонити застосування амністії до осіб, кримінальні справи яких знаходяться на стадії розслідування органами дізнання, досудового слідства або в судочинстві, але ще не розглянуті судом.

За ухвалення в першому читанні проекту закону №4179 проголосували 258 при 226 мінімально необхідних депутатів.

Парламент також має намір заборонити застосування амністії до засуджених за здійснення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину, що відбули менше двох третин покарання.

Згідно чинному законодавству, застосування амністії до таких засуджених забороняється, якщо вони відбули менше половини покарання.

Законопроект також передбачає заборону на застосування амністії до засуджених за злочини середньої тяжкості, які відбули менше половини покарання.

Пропонується заборонити амністію осіб, що скоїли злочин, в результаті якого загинули 2 або більш людини, і осіб, проти яких впродовж останніх 10 років вже застосовувалася амністія або помилування.

Крім цього, законопроектом пропонується, щоб амністія також не застосовувалася до засуджених за тортури, незаконне позбавлення волі або викрадання людей, захоплення заручників, торгівлю людьми, розбій, здирство, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, внаслідок чого загинули люди, за злочини у сфері обороту наркотиків.

Чинне законодавство не передбачає вищезгаданих заборон на застосування амністії.

Нагадаємо, в березні 2009 року депутати Віктор Швець (Блок Юлії Тимошенко), Василь Грицак і Володимир Малишев (обидва Партія регіонів) запропонували Раді заборонити застосування амністії до осіб, кримінальні справи яких знаходяться на стадії розслідування органами дізнання, досудового слідства або в судочинстві, але ще не розглянуті судом.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар