Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Програми зайнятості та підтримка бізнесу

0 17

Попри складний час для держави, громадяни мають право на робочі місця, на гідну заробітну плату.

З допомогою Служби зайнятості минулого року постійну роботу отримали 250 тисяч українців, а якщо враховувати тимчасові та суспільно-корисні роботи й гранти, були зайняті 330 тисяч громадян. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з керівництвом та працівниками Державної служби зайнятості.

Насьогодні громадяни можуть отримати:

  • фінансову підтримку на старт або розвиток підприємства через грантові програми «Власна Справа»;
  • гранти для ветеранського бізнесу;
  • гранти для молодих підприємців;
  • компенсацію за працевлаштування внутрішніх переселенців, людей з інвалідністю, молоді, людей передпенсійного віку і т.ін.

Консультації щодо цих державних програм бізнес може отримати в офісах «Зроблено в Україні». На сьогодні налічується близько 80 таких осередків в різних регіонах України.

Підбиваючи підсумки 2024 року, можна сказати, що:

  • 12 тисяч українців отримали гранти за програмою «Власна Справа»;
  • 22 тисячі підприємців отримали компенсації у межах активних програм зайнятості за облаштування інклюзивних робочих місць;
  • 23 тисячі громадян отримали  ваучери на навчання у різних закладах освіти;
  • 67 тисяч українців пройшли професійне навчання за програмами Служби зайнятості як у Центрах профтехосвіти, так і в інших закладах.

Вже є плани на 2025 рік: зростання кількості охочих перенавчитись. Підвищити спроможності Центрів профтехосвіти допоможе реформа Центрів, яка вже стартувала, та залучення бізнесу до співпраці з центрами через їх участь у наглядових радах.

Крім цього, ще один пріоритет — розширення та запуск нових програм зайнятості.  Цього року в бюджеті передбачено 6,3 млрд грн на реалізацію цих ініціатив і підтримку шукачів роботи. Також будуть адаптовані послуги служби зайнятості, аби бути максимально безбар’єрними і могли задовольнити потреби якомога більшого кола клієнтів.

Ще завдання на 2025 рік:

  • Цифровізація процесів для користувачів. Наприклад, отримати ваучер на навчання незабаром можна буде через Дію.
  • Посилення спроможності Служби зайнятості та Центрів профтехосвіти для навчання, перепідготовки фахівців. Для цього залучатиметься підтримка міжнародних партнерів.
  • Розробка Стратегії  зайнятості населення та Основних напрямів реалізації політики зайнятості. Акцент буде, в тому числі на реформуванні Державної служби зайнятості.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар