Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прогнозується розвантаження СІЗО після введення нового КПК

0 102

Державна пенітенціарна служба (ДПтС) України прогнозує суттєве розвантаження слідчих ізоляторів внаслідок застосування альтернативних запобіжних заходів стосовно підозрюваних.

Про це повідомив помічник голови ДПтС Ігор Андрушко. “За нашими розрахунками, після набуття чинності нового КПК до слідчих ізоляторів доправлятиметься значно менше попередньо ув’язнених”, – сказав Андрушко. Він пояснив, що очікуване розвантаження пов’язане із застосуванням таких новел КПК, як грошова застава та домашній арешт. “Прогнозується, що у разі обрання судами альтернативних запобіжних заходів упродовж наступного року близько 3 тисяч осіб уникнуть ув’язнення в СІЗО і просто перебуватимуть у полі зору правоохоронців, наприклад, під домашнім арештом”, – заявив Андрушко.

Якщо слідчі ізолятори планомірно недоотримуватимуть у рік по 3-5 тис. попередньо ув’язнених, вони суттєво розвантажаться, констатував посадовець.

За його словами, це не лише позитивно відіб’ється на морально-психологічному стані осіб, які перебувають під слідством, але й надасть пенітенціарній службі фінансові переваги, зокрема, дасть змогу вирішувати житлово-побутові питання в установах виконання покарань “згідно з європейськими стандартами”.

У ніч на 20 листопада в Україні набуває чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс. Документом передбачається, зокрема, введення альтернативних запобіжних заходів – грошової застави та домашнього арешту.

Теги:

Кримінальний процесуальний кодекс, попереднє ув’язнення

Джерело:

Укрінформ

Автор

Залиште коментар