Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проект закону про стягнення в дохід держави необґрунтованих активів допоможе завершити процес повернення коштів, вкрадених попередньою владою, – Павло Петренко

0 89

«Ми сьогодні презентуємо законопроект, який допоможе завершити процес повернення коштів, вкрадених попередньою владою. За підрахунками експертів понад 20 мільярдів доларів було виведено через різного роду схеми з українського бюджету. Тільки в Україні заблоковано 1,5 млрд доларів. Ці кошти можна було б направити на оборону країни, на збільшення соціальних стандартів», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, протягом 2 років Міністерство юстиції спільно з депутатами створили низку механізмів для проведення розслідування справ проти корумпованих чиновників. Це і заочне кримінальне провадження, це і спецконфіскація. 

«Сьогодні, коли ми маємо нового Генпрокурора, я з оптимізмом ставлюся до того, що справи Януковича і його оточення, а також повернення коштів, які були вкрадені у простих українців, будуть завершені. Міністерство юстиції є повним союзником Генеральної прокуратури і її керівника у цих справах. Всі наші зусилля і професійні здібності ми прикладемо для того, що допомогти прокуратурі реалізувати законодавчі ініціативи і повернути українському бюджету вкрадені кошти», – наголосив Міністр юстиції.

За його словами, закон так само буде превенцією для будь-кого з державних чиновників, які намагатимуться приховати корупційні кошти через тіньові схеми. Саме через такі механізми українська правоохоронна система і оновлена судова система зможуть повертати кошти до державного бюджету.

«Цей інструмент спільно із системою електронного декларування дає українським громадянам серйозний інструмент громадського контролю чиновників, коли можна виявляти, що службовець і його родичі живуть явно не за тими статками, які у них є за декларацією», – заявив Павло Петренко.

За словами заступника Міністра юстиції Антона Янчука, процес застосування механізму стягнення в дохід держави необґрунтованих активів буде доволі простим і повністю прозорим.

Застосовуватися дана процедура буде у випадках, коли при розслідуванні корупційних злочинів виявляється майно, стосовно якого у органів розслідування є вагомі підозри, що воно має неправомірне походження і при цьому до таких активів не можна застосувати спеціальну конфіскацію. Мова передовсім йде про готівкові або безготівкові кошти, цінні папери, банківські метали та дорогоцінне каміння.

Джерело:

Міністерство юстиції

Автор

Залиште коментар