Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пріоритети в оборонній сфері у 2025 році

0 6

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до Уряду» розповів про діяльність Уряду в оборонній сфері.

Так, видатки на озброєння та військову техніку цього року зростуть до рекордних 739 млрд грн. Зокрема, на розвиток спроможностей ОПК Кабінет Міністрів України спрямує майже 55 млрд грн. Плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих спроможностей до 30 млрд доларів.

Очільник Уряду назвав пріоритетні напрями роботи в сфері оборони на 2025 рік:
  • запустити довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років у межах проекту “Зброя перемоги”;
  • розширити фінансування програм нашої далекобійності;
  • розвивати “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікуємо залучити щонайменше 1 млрд доларів фінансування;
  • збільшувати локалізацію та залучати міжнародні оборонні концерни до виготовлення зброї в Україні;
  • посилювати інноваційний компонент та підтримувати приватних виробників грантами для оборонних розробок.

Велике досягнення як держави, так і громадян, що попри 13 великих атак української енергосистеми минулого року, вона зараз працює стабільно і цілісно. «Важливий ефект дало збільшення можливості імпорту електроенергії з ЄС до 2,1 ГВт. На цей рік у нас заплановані важливі заходи із подальшого розширення фізичної спроможності імпорту електроенергії», — відзначив Прем’єр-міністр.

Два ключових завдання на цей рік — це відновлення та захист енергооб’єктів. У Фонді підтримки енергетики було акумульовано вже більше 1 млрд доларів. Продовжиться розвиток розподіленої генерації. У 2024 році на довгострокових спецаукціонах було придбано допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт. Майже 500 МВт із них — це послуги нових об’єктів генерації, які мають з’явитися до жовтня цього року.

Окрім цього, триватиме підтримка малого та середнього бізнесу, приватних домогосподарств та ОСББ щодо підвищення їх енергетичної автономності. Зокрема, надання безвідсоткових кредитів, програма ГрінДІМ, програма «5-7-9», програми Фонду декарбонізації.

Як повідомив Прем’єр-міністр, у державному бюджеті на 2025 рік передбачено фінансування 13 інвестиційних проектів у сфері енергетики на суму 54 млрд грн. «Важливим елементом стійкості енергетики залишається функціонування української ГТС, яка тепер працює в умовах нульового транзиту. Ми не планували і не плануємо підписувати жодних контрактів на продовження транзиту російського газу» – уточнив він.

Ще одними із пріоритетних завдань на цей рік буде подальше збільшення видобутку газу та інвестиції в перспективні українські родовища. Валовий видобуток газу у 2024 році збільшився на 2,2% у порівнянні з 2023 роком — до більш ніж 19 млрд кубічних метрів.

А перед Міністерством енергетики та «Нафтогазом» поставлене завдання приділити особливу увагу розвитку концепції «Україна — газовий сейф Європи».

Також Денис Шмигаль повідомляв, що цього року особливий акцент буде на зростанні потужностей українського ОПК. Ціль – більше дронів, ракет, снарядів, артилерії, броньованої техніки. В цьому році сили оборони будуть профінансовані на понад 2,2 трлн грн, що становить більше 26% ВВП країни.

Великі надії покладаються на масштабування так званої «данської моделі» — замовлення партнерами озброєння в українських оборонних підприємств для потреб України.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар