Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент “Freedom House”: Україна має бути не проблемою, а можливістю

0 65

Девід Креймер, президент “Freedom House”, вважає, що Україні слід презентувати себе не як проблему, а як можливість, аби бути цікавою для Євросоюзу. Про це він сказав в інтерв’ю “Німецькій хвилі”.

“Про Україну не забули! Але внутрішні проблеми Євросоюзу є дуже серйозними. Брюссель просто не хоче, щоби до переліку його власних проблем додалися ще й проблеми України, — сказав Креймер. — Тому Україна має репрезентувати себе не як проблему, а як вирішення проблеми, як певну можливість. В тому числі й в галузі розвитку демократії”, — додав він.

“Але зараз Україна розглядається країнами ЄС не як нова можливість, а як головний біль. А в Євросоюзу досить свого головного болю”, — сказав керівник “Дому свободи”.

Креймер також зазначив, що “санкцій проти України ніхто не хоче. Санкції є індикатором якогось цілковитого провалу. Наприклад, санкції проти президента Білорусі Лукашенка та чиновників його режиму. Або можливі санкції проти посадовців Росії, які винні в порушенні прав людини… Санкції віддзеркалюють глибоке розчарування в лідерах країни та у намаганнях повернути її на демократичний шлях розвитку, — сказав він. — Я сподіваюся, що проти України такі санкції не будуть необхідними”, — додав Креймер.

Президент “Freedom House” також сподівається, що внаслідок жовтневих парламентських виборів тенденції до авторитаризму в Україні будуть зупинені: “Так, я на це сподіваюся. Ці вибори стануть критичним випробуванням. Якби ми (представники Freedom House) вважали, що ситуація є безнадійною і перспектив на позитивні зміни немає, ми б сюди не приїжджали. Але для реалізації цих перспектив необхідна політична воля”, — заявив він.

Саме у відсутності політичної волі, а не недостатній обізнаності керівників держави, Креймер вбачає корінь проблем. “Я вважаю, що вони цілком обізнані. Проблема не в тому, що вони чогось не знають. В них просто є брак політичної волі, щоби впроваджувати потрібні реформи”, — сказав він.

Теги:

Євросоюз, Креймер

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар