Прес-конференція “Адвокатура: вчора, сьогодні, завтра”
Пройшла в агентстві “Укрінформ”.Зокрема, голова Українського юридичного товариства Олег Березюк висловив припущення, що через новий закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” політики намагатимуться взяти адвокатів під контроль.
“Нинішній закон (“Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. – Авт.) недосконалий. Політики прийняли його для того, щоб можна було контролювати адвокатуру в цілому. Вони сьогодні контролюють все – суди, правоохоронні органи, прокуратуру, вони хочуть взяти під контроль ще й адвокатуру”, – сказав О.Березюк. Він додав, що від адвокатської спільноти багато в чому залежатиме, чи вдасться політикам це зробити.
За словами О.Березюка, адвокатура є одним з елементів системи правосуддя, однак сьогодні у судовому процесі адвоката ніхто не слухає, тож добитися правосуддя в нашій країні майже неможливо.
“Якщо адвокат буде незалежний і матиме можливість збирати докази, він зможе реально захищати права людей”, – підсумував голова Українського юридичного товариства.
Законодавство України ставить сторону обвинувачення у привілейоване становище порівняно із захистом, хоча прокуратура і адвокатура у судовому процесі повинні мати рівні можливості. Таку думку висловив кандидат юридичних наук, адвокат Олег Баулін
За його словами, повноваження, які надаються адвокату згідно з КПК, зводяться до звернень до іншої сторони з клопотаннями і заявами. Адвокат може розраховувати тільки на те, що направлена до суду справа буде містити якісь недоліки, помилки слідчих, якими він скористається, аби зруйнувати систему доказів обвинувачення.
“У інших державах адвокат формує власну систему доказів захисту, які сприймаються судом так само, як і докази обвинувачення. У нас задекларовано, що нібито це теж можна буде робити, але яким чином, якщо адвокат не проводить слідчих дій?” – зауважив правник.
Юрист розповів, що адвокати інших країн, у тому числі Росії, для отримання необхідної для побудови системи захисту інформації, можуть вдаватися до послуг приватних детективних служб так само, як і слідчий та прокурор звертаються до оперативних органів. “Якщо цього немає, то можна апріорі казати, що монополія держави в цій сфері створює однобічно сильного противника, подолати якого адвокату дуже важко”, – підсумував правник.
Теги: