Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правила маркування товару.

0 1 607

Кожен Підприємець стикається з проблемою підробок. Від продажу неякісних товарів страждають і магазини, тому що покупці роблять саме їх відповідальними за реалізацію контрафакту. А відстежити виробника підробок на практиці виявляється неймовірно складно. Щоб вирішити цю проблему, і запроваджується обов’язкове маркування деяких категорій товарів.

Головним призначенням маркування є ідентифікація товару й доведення основних відомостей про товар до споживача. За допомогою маркування Підприємець може вирішити низку важливих питань, а саме:

  • дотримуватися вимог СЕС;
  • забезпечувати належну якість продукції, що реалізовується;
  • знизити кількість утилізованих продуктів харчування;
  • дотримуватися принципів ротації харчових продуктів.

На сьогодні «Магнат-Трейд» серйозно підійшов і до вирішення питання маркування товарів для будь-якого бізнесу. Принтери етикеток «Магнат-Трейд» дозволяють правильно щодо шрифтів інформації, акуратно й чітко, тобто легко для читання, наносити будь-яку інформацію на продукт або товар, згідно з вимогами до маркування, зазначеними, зокрема, у Законі України від 06.12.2018 р. № 2639-VIII.

Згідно з цим Законом продавець зобов’язаний надати покупцеві таку інформацію про товар:

  • адресу виробника (місце розташування);
  • фірмове найменування (найменування) виробника (виконавця, продавця), імпортера;
  • найменування технічного регламенту або інше позначення про обов’язкове підтвердження відповідності товару;
  • відомості про основні споживчі властивості товарів, відомості про склад (у тому числі найменування використаних у процесі виготовлення харчових добавок, біологічно активних добавок, а також компонентів, отриманих із застосуванням генно-модифікованих організмів, у разі якщо їх уміст у такому компоненті понад 0,9%);
  • про харчову цінність, призначення, про умови застосування та зберігання, про способи виготовлення готових страв, вагу (обсяг), дату й місце виготовлення та упакування (розфасування), а також про протипоказання для їх застосування в разі окремих захворювань;
  • правила та умови ефективного й безпечного використання товарів;
  • інформацію про енергетичну ефективність товарів за потреби;
  • термін служби або термін придатності товарів, а також відомості про дії споживача після закінчення зазначених термінів і можливі наслідки в разі їх невиконання, якщо товари після закінчення зазначених термінів становлять небезпеку для життя, здоров’я та майна споживача або стають непридатними для використання за призначенням.

Процедура маркування товарів є невід’ємною частиною автоматизації торговельно-складської діяльності. Тож маркування – це затрати, і затрати не тільки на витратні матеріали, а й робочий час. І їх треба знижувати передусім шляхом оптимізації процесу. Ефективна організація подібних процесів можлива тільки за допомогою принтера для друку етикеток.

За допомогою принтера на самоклейну етикетку (або бірку) наноситься вся необхідна інформація. Це можуть бути букво-цифрові символи, графічні елементи, в тому числі й штрихові кодування.

Принтери етикеток зараз активно зарекомендували себе:

  • у торгівлі: маркування товару та документів внутрішніми і зовнішніми штрих-кодами;
  • на складах: для штрихкодування (маркування штрих-кодами) товарів і продукції. Наприклад, виробник маркує однаковим штрих-кодом товар з різними характеристиками й серіями: одяг і взуття різного розміру та кольору може мати однаковий штрих-код виробника; продовольчі товари маркуються одним штрих-кодом для будь-якого терміну придатності. Організувати оброблення таких товарів за штрих-кодом можна в такий спосіб: під час приймання на склад маркувати товар своїми етикетками, у яких штрих-код вказує на конкретну серію та/або характеристику. Стікерування дозволяє безпомилково сортувати й обробляти товари та вантажі на складі, чітко формувати логістичні набори, формувати товарні групи для споживачів, привертати увагу покупців та інформувати їх безпосередньо в місцях продажу;
  • у логістиці та службах доставки поштою: маркування вантажних місць етикетками зі штрих-кодами. Під «вантажним місцем» розуміється якась сукупність товарів, згрупована на піддоні, у коробі або іншій тарі. Вантажне місце ідентифікується своїм штрих-кодом. На вантажних місцях можуть бути різні етикетки: можна просто маркувати піддони «сліпими етикетками» як тару, до якої прив’язується товар;
  • на виробничих підприємствах: маркування наносить підприємство-виробник товарів. Таке маркування регламентується передусім Законом «Про захист прав споживачів» та чинними технічними регламентами на продукцію;
  • у закладах громадського харчування: маркування потрібне на всіх етапах виробництва:
    – під час заготівлі продуктів або напівфабрикатів;
    – на вже готових стравах під час їх подальшої реалізації через прилавок;
    – під час приймання товару, коли продукція переміщається із загальної транспортної упаковки в упаковку вашої компанії;
    – під час доставляння товару споживачеві. Тут важливо дотриматися всіх правил маркування та нанести на продукцію етикетку з такими даними: найменування товару, його харчова цінність, що входить до складу, адреса виробництва, наявність ГМО та інші відомості;
  • у медицині та фармацевтиці: маркування ліків та медичних виробів в аптеках, стоматології, лікарнях; маркування та облік зразків/забору аналізів у лабораторії дозволяє швидко знаходити потрібні зразки, які поміщені на зберігання або надійшли на дослідження, а також коректно їх ідентифікувати.

Використання принтера штрих-кодів не тільки оптимізує облік та пересування товарів, але також прискорює поставки й процес обслуговування клієнтів. При цьому знижується вплив людського фактора на коректність даних.

У «Магнат-Трейд» ви можете придбати принтери й з урахуванням певних норм:

  • для друку від дрібного до великого розміру етикетки (з огляду на обсяги інформації, яка надається);
  • принтери з дротяними та бездротовими інтерфейсами;
  • принтери етикеток для різних природних умов експлуатації.

Етикетки, надруковані на принтерах від «Магнат-Трейд», вигідно й естетично виділяються на тлі виробів та упаковок, стійкі до низьких температур та до сонячних променів, стійкі до вологи, а також є безпечними для покупців.

Настільний принтер друку етикеток – оптимальний варіант для маркування товарів в умовах складу та/або офісу. Пристрої цього типу мають невеликі габарити й компактно розміщуються на робочому столі. Максимальна продуктивність – до 5000 етикеток за зміну.

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар