Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозахисники: дітей піддають тортурам

0 125

Українські правозахисники представили результати дослідження фактів жорстокого поводження з дітьми у місцях позбавлення волі, пише видання КоммерсантЪ-Украина. Дослідження підготували фахівці Харківського інституту соціальних досліджень та Харківської правозахисної групи.

Як повідомляється, вони стурбовані порушенням прав неповнолітніх у СІЗО та школах соціальної реабілітації. Газета пише, що цих шкіл в Україні шість, і в них утримуються діти від 11 до 14 років, які у зв’язку з віком не можуть відбувати покарання у дитячих колоніях за скоєння правопорушень.

Виконавчий директор Харківського інституту соцдосліджень Денис Кобзін розповів, що більша частина цих дітей перебуває у таких установах не за рішенням суду, а за взаємною згодою між батьками та соціальними службами. “У цих школах діти не можуть щодня приймати гарячий душ, в туалет ходять на вулицю групами у супроводі вчителів, у деяких закладах взимку на віконних рамах наростає лід. Випадки побоїв не фіксуються, а викладачі карають дітей, забороняють телефонувати по мобільному або скасовують побачення з рідними”, – зазначив він.

Автори дослідження також незадоволені занадто тривалими періодами перебування неповнолітніх в ізоляторах – від півтора до 20 місяців. “Часто порушується заборона на утримання дітей разом із дорослими, особливо у випадку перевезення їх у місця ув’язнення”, – пояснив голова Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

У дослідженні сказано про фізичне насильство над дітьми під час пересилання, відбирання у них речей і продуктів і навіть програш одного хлопчика в карти. Захаров зазначив, що до дітей у СІЗО ставляться так само, як і до дорослих, саджаючи на тривалий час у карцери і “бокси” – закриті коробки розміром 90х90 см у коридорах ізолятора. Правозахисники зазначають, що практика поміщення неповнолітніх у карцери існує навіть у школах соцреабілітації.

Водночас начальник департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими апарату Державної пенітенціарної служби Олег Янчук заявив, що повністю піти від практики поміщення в карцери СІЗО можна лише шляхом зменшення кількості дітей, які там перебувають.

“Діти у слідчих ізоляторах потрапляють у місця, просочені духом кримінальної субкультури. Відвідуючи медчастину, наприклад, вони все одно перетинаються з дорослими, які намагаються впливати на неповнолітніх та розповідають їм, як вони повинні себе поводити, щоб заробити кримінальний авторитет. Серед дітей, які поміщені в ці карцери, є й такі, які будь-яким способом намагаються туди потрапити. Якщо ми просто ліквідуємо карцери, то завтра ці діти будуть різати собі руки, топтати предмети, щоб заробити бали перед криміналітетом”, – заявив Янчук.

Теги:

ювенальна юстиція

Автор

Залиште коментар