Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Повернення столичної землі у масовому порядку. Не без проблем

0 99

За минулі півроку Київ повернув собі більше 1400 гектарів землі, сотні квадратних метрів комунальної нерухомості.

Проте не всі суди стали на сторону нової столичної влади. Досі залишаються ті, які вперто доводять законність земельних дерибанів минулих років. Серед інструментів — касації та апеляції, що затягуються на місяці. Доходить до парадоксів, повідомляють джерела видання Дзеркало тижня, близькі до земельних справ КМДА.

Серед спірних об’єктів- будинок на вул. Межигірській. “Ще 2009 року суд на веління чиєїсь совісті зобов’язав управління комунальної власності КМДА продати це приміщення одній фірмі, — розповідає джерело. — Судимося досі. Дійшло до того, що проти того ж таки управління КМДА заведено кримінальну справу за невиконання рішення суду. Залишається тільки здогадуватися, хто стоїть за нічним клубом, який взяв у таку щільну облогу напівпідвальне приміщення на Подолі”.

Чергова проблема — держмито при подачі позову. “Щоб повернути тисячу гектарів, які залишилися, потрібні мільйони гривень, — уточнює джерело. — У КМДА немає цих мільйонів. Оскільки прокуратура звільнена від сплати держмита, багато матеріалів передаються туди з проханням подати позов до суду. У принципі, прокурори йдуть місту назустріч. І все-таки десятки справ наразі зависли саме в цьому відомстві”.

Ще одним інструментом, який міг би допомогти владі повернути роздане Черновецьким, може стати “мирова угода”. Багато ділянок та об’єктів власності неодноразово перепродані і перебувають у руках так званих добропорядних власників. Останнім пропонується доплатити.

“Ну а як ще, коли, приміром, об’єкт на Хрещатику був проданий за ціною 300 доларів за квадратний метр? Умови укладання мирової угоди опубліковано. Для того, щоб процес і оцінка об’єктів були прозорі, КМДА готова створити комісію з представників адміністрації, МВС, прокуратури, громадських організацій та ЗМІ. За кожну конкретну мирову угоду має голосувати Київрада, а рішення приймати — суд”. Такий підхід не тільки поповнить бюджет, а й гарантує бізнесу, що ревізії власності більше не буде. Яка б влада й чия б команда не прийшла в Київ.

Нагадаємо, сам мер Києва Леонід Черновецький навесні заявляв, що у Києві є ще стільки нерухомості і землі, що цього вистачить, щоб наповнювати бюджет міста упродовж десятків років.

Джерело:

Зеркало тижня

Автор

Залиште коментар