Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Порушується право учнів на отримання заробітної плати під час виробничої практики

0 111

Відповідно до п.2.1 плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ на І квартал 2009 року проводяться ревізії використання бюджетних коштів, виділених на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах.

Фахівці КРУ в Донецькій області звернули особливу увагу на своєчасність та повноту виплат заробітної плати учням, які перебувають на виробничій практиці на підприємствах та установах усіх форм власності, 50 % безпосередньо учням та 50% – перерахованих на рахунок училищам.             Установлено цікавий факт, що серед укладених договорів майже 90% складають договори з підприємствами недержавної форми власності, яких не можна зобов’язати надавати оплачувані робочі місця  некваліфікованим працівникам за відсутності розроблених для них на рівні держави принципів економічної зацікавленості. Тому в багатьох договорах  вилучено пункт  про забезпечення заробітною платою учнів. Тобто поширена традиція прийняття на виробничу практику учнів без обумовлення оплати праці або ненарахування заробітної плати з посиланням на умови праці, дорогоцінне обладнання  тощо.

Виникає складна ситуація: по-перше, порушується Закон України Про оплату праці, згідно з яким не забезпечується виплата мінімальної заробітної плати учням за час виробничої практики. По-друге, через брак важелів управління підготовки кадрів на рівні держави, обґрунтованих розрахунків потреби робочих кадрів в розрізі професій та переліку підприємств, які надають робочі місця, на рівні регіону немає і системи впливу на окремі підприємства щодо невиконання чинних законодавчих актів.

Відповідно через недотримання вимог законодавства під час укладення договорів перевіреними лише п’ятьма закладами профтехосвіти втрачено власних доходів  на суму понад 107,0 тис. грн., які могли б бути використані на зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи. Таку саму суму становить неотримана заробітна плата учнями.

    Для розв’язання  цієї проблеми потрібні зміни на законодавчому рівні.

Автор

Залиште коментар