Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Планується прийняти новий Закон про ОРД

0 117

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу законопроект № 4778 «Про оперативно-розшукову діяльність» .

Метою законопроекту є вдосконалення правових основ здійснення ОРД, приведення її у відповідність з європейськими стандартами, синхронізація ОРД і процесуальної діяльності, яка здійснюється відповідно до КПК.

У пояснювальній записці зазначається, що чинний Закон про ОРД 1992 року морально застарів, не відповідає існуючим суспільним і правовим реаліям.

Проектом розкриті завдання ОРД, серед яких:

– Пошук і фіксація фактичних даних про протиправну діяльність осіб (груп осіб);

– Отримання інформації про правопорушення, які не є кримінальними, встановлення яких сприяє вирішенню завдань протидії злочинності;

– Отримання інформації про факти та обставини, які не мають ознак кримінального правопорушення, однак, згідно із законодавством, вимагають перевірки.

Пропонується надати можливість здійснення ОРД Держприкордонслужбі, ГБР, НАБУ, Нацполіціі, СБУ, відповідним органам доходів і зборів, відповідним органам пенітенціарної служби, розвідувальному органу Міноборони, Службі зовнішньої розвідки, управління держохорони.

Також пропонується заборонити проведення ОРД підрозділам інших міністерств, відомств, громадських, приватних організацій або особам.

У проекті визначається вичерпний перелік підстав проведення ОРД, чітко визначаються самі оперативно-розшукові заходи і порядок їх здійснення, вимоги до документального оформлення.

Один з розділів законопроекту присвячений оперативно-розшукової виробництва. Визначено стадії, терміни ведення оперативно-розшукових справ, їх закриття, використання матеріалів, отриманих в результаті ОРД.

Відзначається, що державний контроль за ОРД може здійснюватися у формі позавідомчого і відомчого контролю. Передбачена можливість і форми парламентського, судового та громадського контролю за ОРД.

Окрему увагу присвячено прокурорському нагляду за дотриманням законності під час здійснення оперативно-розшукової діяльності. Визначено суб’єкти прокурорського нагляду, предмет нагляду, межі компетенції прокурорів у цій сфері.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар