Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підтримка від Німеччини для України

0 8

Нещодавно відбулась чергова зустріч на рівні урядів України та Німеччини. Німеччину представляв Міністр економічного співробітництва та розвитку Свеньєю Шульце. Зі сторони України участь взяли Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Мета зустрічі – координація спільних проектів Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини та Міністерства розвитку громад та територій України, а також обговорення пріоритетів та планів діяльності.

Найперше що слід відзгачити, це  досягнення важливої домовленості щодо виділення додаткових коштів для закупівлі мобільних систем теплопостачання. Сторони також обговорили посилення ролі місцевого самоврядування у відновленні та подальшій підтримці реформи децентралізації з боку Німеччини. Олексій Кулеба подякував за фінансову підтримку, яку надає Німеччина у відновленні постраждалих громад і територій України, відзначив успішну організацію Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 в Берліні, під час якої було окреслено провідну роль громад і регіонів у відновленні. Адже, Німеччина стала найбільшим донором України, надавши підтримку на 37 мільярдів євро. Завдяки німецькій допомозі, система енергопостачання України залишається функціональною навіть в умовах війни.

Окрім цього, Олексій Кулеба закликав німецьких партнерів долучитися до роботи в рамках Операційної групи з відновлення, започаткованої задля посилення співпраці з членами Української платформи донорів (UDP) та спеціальними уповноваженими урядів країн-партнерів. Оперативна група передбачає обмін інформацією щодо актуалізації потреб та координацію проектів з метою пришвидшення та удосконалення їхньої реалізації.

Також було визначено пріоритети в роботі на 2025 рік, ключові з них:

– продовження реформи децентралізації;

– реалізація конкретних проектів на місцях щодо забезпечення належних житлових умов тих, хто цього потребує, зокрема ВПО;
– розв’язання проблеми забезпечення постійного доступу до чистої води для мешканців Півдня України, а саме, будівництво системи водопостачання в Миколаєві та Миколаївській області;
– забезпечення проходження опалювального сезону, особливо в прифронтових регіонах, а саме, забезпечення постачання когенераційних установок для громад Сумщини;

– будівництво другого та третього рівнів захисту на енергетичних обʼєктах.

Олексій Кулеба наголосив на потребі забезпечення соціального житла для найбільш уразливих категорій. Адже, на сьогодні понад 10% житлового фонду України зруйновано або пошкоджено, що торкнулося майже 2 мільйонів родин. Понад 4,6 мільйона наших громадян стали внутрішньо переміщеними особами. Для реалізації проєктів відновлення житла на 2025 рік є запит на понад 1,6 мільярда доларів США.

Окремим питанням зустрічі стала підтримка стабільного функціонування Українського морського коридору, захист портів та суден, що є гарантією світової продовольчої безпеки. Заступники Міністра назвали основні напрямки роботи з урахуванням пріоритетів Уряду та євроінтеграційних процесів. А саме йшлося про прийняття Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року, яка є частиною Ukraine Facility та відповідає рекомендаціям Європейської Комісії у сфері регіональної політики. Міністерство планує адаптувати Стратегію відповідно до реформи управління публічними інвестиціями та викликів воєнного часу, з урахуванням соціально-економічного поділу України на три макрорегіони – прифронтові, центральні та західні області.

Окремо слід відзначили співпрацю з GIZ та їхній внесок у посилення енергетичної стійкості нашої країни через передачу когенераційних установок найбільш постраждалим громадам.

Міністерство висловило зацікавленість у продовженні двосторонньої співпраці у рамках підтримки реформи енергоефективності та обміну досвідом щодо формування і реалізації державної політики у цій сфері.
Щодо співпраці у транспортній галузі, українська сторона озвучила зацікавленість в укладанні міжурядової угоди щодо збільшення парку електролокомотивів.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар