Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підроблений диплом: якою буде відповідальність?

0 102

Прокуратурою Львівської області порушено кримінальну справу за фактом підробки диплому. Правники прогнозують: екс-керівнику управління освіти Львівської міськради Володимиру Огурі загрожує покарання у вигляді штрафу.

За результатами прокурорської перевірки з’ясовано, що колишній головний освітянин Львова не закінчував Львівський державний університет імені Франка у 1998 році за спеціальністю «фінанси і кредит», і не отримував диплому цього закладу. За фактом підроблення документу порушено кримінальну справу (ч.1 ст.358 Кримінального кодексу). На «чисту воду» посадовця вивели депутати Львівської міської ради, які першими зробили заяви, що номер і серія диплому чиновника не відповідають зразкам цього року випуску, а підписи – підроблені. Того ж дня голова міської ради відсторонив чиновника, а згодом і звільнив «за власним бажанням».

Більшість таких справ правоохоронні органи доводять до кінця і передають до суду, прокоментував для Deutsche Welle голова Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко. Утім, як показує судова практика, покарання за такі злочини є мінімальними, каже адвокат. Очевидно, тут не йтиметься про позбавлення волі, а швидше про штраф у розмірі до 70 неоподаткованих мінімумів (1190 гривень). Хоча стаття передбачає і ув’язнення до трьох років. Не слід виключати, що під час досудового слідства частини статті можуть перекваліфіковувати, а відтак і змінюватиметься покарання.

Подаючи неправдивий документ, чиновники найбільше ризикують своєю репутацією, вважає Тарасенко. Адже в подальшому влаштуватися на відповідну посаду, маючи за плечима такий вирок, вже буде складно, запевняє правозахисник. І додає: водночас, такі справи є певним застереження для тих службовців, що хочуть скористатися незаконним документом.

Адвокат припускає, що в масштабах України є певний відсоток посадовців з «липовими» дипломами, але тепер чиновники надають перевагу іншому – законному способу отримання документу. Йдеться про здобуття післядипломної, тобто другої освіти, що цілком реально зробити за 2-3 роки, каже голова Центру. Очевидно, додає він, про здобуття якихось знань тут складно говорити, а лише про легально отриманий документ.

Правник сумнівається, що Закон «Про засади боротьби з корупцією», який набере чинності з наступного року, і кваліфікуватиме такого роду злочини як корупційні діяння, кардинально змінить ситуацію з використанням підроблених дипломів. На його думку, відповідальність за такий злочин не погано прописано і в чинному законодавстві. З огляду на «неприємний прецедент», мер міста та голова Львівської ОДА вже дали розпорядження перевірити дипломи всіх чиновників. Найпростіший шлях – запити до вищи навчальних закладів.

Теги:

право на освіту, підробний диплом

Джерело:

dw-world

Автор

Залиште коментар