Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підготовка до життя за новим КПК

0 96

Хоча цей документ багато критикують, можна сказати, що він є великим кроком до цивілізованого правосуддя, пише “Комсомольська правда в Україні”. “Складно, звичайно, розраховувати, що спосіб мислення працівників правоохоронних органів зміниться. Але законодавчі вимоги вже встановлені. Як вони будуть виконуватися, залежить від єдності політичної волі. Якщо дисципліна застосування кодексу буде забезпечена, тоді він дасть очевидний позитивний результат. У зворотному випадку коефіцієнт корисної дії буде істотно знижений”, – прокоментував ситуацію керівник Інституту правової політики, екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

“На жаль, в Україні судді звикли йти за обвинуваченням, що визначає результат процесу. В крайньому випадку можна відправити справу на дослідування, якщо щось не сходиться. Новий кодекс дослідування скасовує, а значить, доведеться самостійно вирішувати, винна людина чи ні. Для більшості суддів це буде важким випробуванням, оскільки належної кваліфікації для самостійного слідства у них немає”, – наводить видання думку адвоката Ігоря Самуїлова.

А от голова Ради суддів загальних судів України Павло Гвоздик упевнений у зворотному. “Для судді закон – це інструмент, яким він працює. Безумовно, введення такого епохального документа, яким є КПК, вимагає часу для вивчення. Але в українських суддів досить кваліфікації, щоб зробити це в короткі терміни”, – переконаний він. “Я думаю, що виправдань стане більше, особливо на першому етапі. Виправдальний вирок – це оцінка того, як було організовано слідство. Якщо людину виправдовують, значить, оцінка негативна. З часом у правоохоронців виробиться рефлекс, і вони перестануть намагатися проштовхнути в суди справи, де немає складу злочину”, – вважає Гвоздик.

Слідство також готується працювати по-новому. “Проект нового КПК ми вивчили вже давно. Ну, а тепер вивчимо його з поправками”, – розповідають столичні слідчі. “Перебудуватися не проблема. Єдине, що турбує, – як все буде відбуватися на практиці. Перший час можна очікувати великої плутанини”, – застерігають вони.

Теги:

Кримінально-процесуальний кодекс України

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар