Партнерство із Світовим Банком
На жаль, воєнні дії, які відбуваються на території України досить негативно впливаються на стан довкілля. Забрудненими є вода, атмосферне повітря, ґрунти, що в майбутньому не залишиться непоміченим. Щоб запобігти гірших наслідків майбутнього, варто працювати над покращенням ситуації вже сьогодні.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук разом із Регіональним директором Світового банку з питань сталого розвитку в Європі та Центральній Азії Самехом Нагібом Вахбою обговорили ключові питання екологічного порядку денного.
Основне із зустрічі:
- Світлана Гринчук розповіла команді Світового банку про євроінтеграційні реформи, які проводить Україна. Також обговорили аспекти переговорного процесу та, зокрема, підготовки до скринінг сесій. Домовилися продовжити та посилити співпрацю за існуючими напрямками та узгодити шляхи додаткової підтримки Світовим банком наших ініціатив.
- Управління відходами. Держава зацікавлена у розвитку проекту з управління небезпечними відходами. Він має сприяти запобіганню негативного впливу на довкілля таких речовин як стійкі органічні забруднювачі, поліхлоровані біфеніли, ртуть і азбест. У рамках проекту партнери планують надати Україні методологічну та технічну допомогу щодо визначення обсягів утворених таких відходів та ефективного управління ними. Бюджет проекту складає майже 8 млн доларів США.
- Водна політика. Як зазначила Світлана Гринчук, реформа водної політики одна з найдорожчих серед євроінтеграційних, вимагає комплексного та системного підходу. Лише на реалізацію першого шестирічного циклу 9 планів з управління річковими басейнами потрібно понад 8 млрд євро. Крім цього, ще є безліч компонентів реформи. На сьогодні вдалось досягти домовленості щодо співпраці з керівником практики з водопостачання та водовідведення Світового банку Вінстоном Ю. Він допоможе з переглядом концепції реформування водної політики в Україні.
- Створення цифрової системи моніторингу стану довкілля. Очікується, що досвід Світового банку допоможе нам у створенні цифрової системи для моніторингу довкілля. Сторони домовилися перейти на технічний рівень обговорення цієї можливості, про що розповіла Міністр.
Світлана Гринчук подякувала Самеху Нагібу Вахбі, Роберту Сому та іншим колегам зі Світового банку за готовність посилювати співпрацю. Зовсім скоро завершуються підготовчі процеси та відкриється нова сторінка у розвитку екологічних проєктів.