Оподаткування газет податком на додану вартість знищить ЗМІ
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) звернулася до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, Кабінету Міністрів і до Президенту України з вимогою внести зміни до норм, якими передбачається оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) продажу, передплати та доставки періодичних друкованих видань. Про це сказано в повідомленні НСЖУ.
Зараз Кабмін пропонує обкладати ПДВ продаж, передплату та доставку періодичних друкованих видань з 1 січня 2015 року.
“Як відомо, підписка на 2015 рік вже завершилася, причому кошторису видань, як і пошти, ПДВ не враховували. Кошти за передплачені газети і журнали редакції отримають від “Укрпошти” тільки після 15 січня і це в кращому випадку, а значить, фіскальна служба побажає сплати ПДВ з цих коштів. Редакції ж розраховували на чинне податкове законодавство, яке передбачало не тільки звільнення від ПДВ, а й триразове збільшення обороту, яке дозволяло б їм не реєструватися платником ПДВ. До цього потрібно додати ціну паперу, яка 100% імпортна, а значить, залежить, як від курсу долара/євро, так і від можливого введення податку на імпорт, про який також було оголошено Урядом. Значна частка імпорту припадає також на поліграфічні матеріали (фарби, хімія, форми і т.д.)”, — коментує головний юрисконсульт НСЖУ, секретар Спілки Тетяна Котюжинська.
Нагадаємо, уряд відмовився від ідеї повної ліквідації нульової ставки ПДВ для всієї галузі в бюджеті-2015 і зосередився на пропозиціях щодо окремих суб’єктів видавничої справи. У відповідь українські видавці преси та книг закликали уряд не вводити ПДВ на друковану продукцію.