Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Окремий ринок defense-стартапів

0 10

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю РБК-Україна розповів про те, що минулого тижня Україна та ЄС анонсували запуск BraveTech EU. Це спільна ініціатива, що масштабуватиме військові інновації на рівні континенту. Крім цього, в інтерв’ю йшлося про нову ініціативу, заміну людей штучним інтелектом на полі бою та зміни в системі е-балів.

BraveTech EU

Вже два роки в Україні працює кластер Bravel. Він став найбільшим інвестором у defense tech-сфері в Україні та надав стартапам уже понад 2,2 млрд грн грантів.

За словами Михайла Федорова, сьогодні Bravel масштабується на Європу. Фактично  ми запускаємо європейський brave, де зможемо продовжити інвестувати як в українські проекти, так і в європейські. Для цього буде окремий бюджет. Таким чином створюється окремий ринок detense-стартапів.

На старті Україна та ЄС інвестують в ініціативу по €50 млн. Планується, що надалі фонд оперуватиме більшими сумами, адже вже є країни, які також готові доєднатися до BraveTech EU.

Раніше європейські компані мали корисні розробки, але не було зручної платформи, через яку Україна могла з ними співпрацювати. Тепер для цього існуватиме окремий спільний ринок.

Вже навіть є уявлення щодо перших спільних проектів. Ними можуть бути рішення з високим рівнем автономності, засоби для роботи з КАБами та дронами, що працюють на оптоволоконні. Їх можна буде масштабувати відповідно до ситуації на фронті.

ШІ у війні

Не таємниця, що наразі штучний інтелект активно використовують у різноманітних цілях, зокрема й військових. Наприклад, декодування знімків та відео з поля бою, щоб знаходити ворожі позиції. Окрім цього, запускається окрема грантова програма щодо штучного інтелекту у БпЛА, адже це — майбутнє поле бою.

Як зазначає Міністр цифрової трансформації, необхідно прибирати операторів БПЛА з поля бою. росіяни створили підрозділ “Рубікон”, який активно полює за нашими операторами. Тому завдання держави – забезпечити максимально дистанційне керування і потім упровадити автономність. Це взагалі наступний крок війни.  Мета –  щоб оператор міг керувати дроном на полі бою з будь-якого міста країни. А далі взагалі повна автономність дрона. Однак, це питання, можливо, декількох років.

Оновлення системи е-балів

Зовсім недавно Кабінет Міністрів України оновив програму Армія дронів.бонус — систему мотивації військових підрозділів, також відому як єБали. Тепер на зароблені бойові бали військові зможуть отримувати БпЛА, РЕБи та наземні роботизовані комплекси з Bravel Market. Весь процес відбуватиметься онлайн, щоб технологи потрапляли на поле бою швидше і без зайвої паперової тяганини.

Михайло Федоров розповів, що статистика свідчить про хороші результати. Так, зросли деякі підрозділи, які стали отримувати більше дронів саме завдяки цій мотиваційній системі. Крім того, є багато непрямих результатів. 3 одного боку, зростає підрозділ, а з іншого – держава отримує дані, які дозволяють ухвалювати правильні управлінські рішення. Держава має актуальні дані про поле бою в реальному часі, яких немає в жодній системі.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар