Нотаріуси отримуватимуть два реєстри для реєстрації нотаріальних дій
Нотаріусам надано можливість одночасно отримувати два реєстри для реєстрації нотаріальних дій, раніше нотаріуси отримували один реєстр. Зміни передбачені наказом Міністерства юстиції № 1296/5 від 25 липня цього року, який вже набув чинності. Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра юстиції Євген Корнійчук.
Нотаріальна дія вважається вчиненою з моменту занесення її в реєстр для реєстрації нотаріальних дій. Для фіксування цього процесу був запроваджений Порядок ведення та заповнення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій. За його попередньою редакцією, кожен нотаріус міг отримати лише один реєстр. Претендувати на новий можна було, лише пред’явивши закінчений та закритий підсумковим записом реєстр. Тепер ця норма змінена, і на початку нотаріальної діяльності чи діловодного року кожний нотаріус має право на отримання одночасно двох реєстрів.
За словами Євгена Корнійчука, необхідність зміни Порядку зумовлена тим, що передбачена ним процедура ускладнювала безперебійність надання нотаріальних послуг та ставила під сумнів можливість якісного й швидкого обслуговування громадян.
За новим наказом, у разі закінчення попереднього з реєстрів нотаріус розпочинає ведення наступного реєстру і має право на отримання нового. Це не означає, що тепер за нотаріусами, які отримають зразу два реєстри, не буде контролю. Адже Головне управління юстиції присвоює реєстраційний номер новому реєстру лише за умови пред’явлення нотаріусом закінченого та закритого підсумковим записом першого реєстру. У підсумковому записі нотаріус зазначає кількість записаних у реєстрі нотаріальних дій та загальну суму стягнутого державного мита за їх вчинення. Крім того, зазначив Євген Корнійчук, діятиме норма, за якою реєстри мають використовуватися у суворій послідовності відповідно до реєстраційних номерів.