Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зміни для водіїв через новий закон про автоцивілку

0 86

Новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів» покликаний  захищати інтереси страхувальників та потерпілих осіб. Це сприяє підвищенню довіри до обов’язкового автострахування, а також сприяє розвитку ринку ОСЦПВВНТЗ. Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Суб’єктами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники та інші особи, відповідальність яких застрахована, страховики, Моторне (транспортне) страхове бюро України (далі – МТСБУ), потерпілі.

Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.

Зміни, на які слід звернути увагу:

  1. Потерпілі у ДТП матимуть належний захист.

Відбуватиметься поступове підвищення максимальних розмірів страхової суми до розмірів, що відповідають європейським стандартам. Таким чином посилюється рівень захисту потерпілих у ДТП.

  1. Планується скасування державного регулювання цін на поліси автоцивілки та запровадження визначення індивідуальної ціни для кожного страхувальника.
  2. Модель прямого врегулювання збитків стане обов’язковою.

Потерпілий матиме право звертатися за врегулюванням страхової події до «свого» страховика, з яким у нього укладений договір, а не звертатися до страхової компанії винуватця ДТП.

  1. Розрахунок страхової виплати буде відбуватися без урахування зносу автомобіля (для розрахунку вартості ремонту авто беруться нові запчастини, дозволені заводом-виробником).

Нововведення стосується автомобілів з терміном експлуатації до 5 років. А для авто віком від 6 років і більше до розрахунку вартості ремонту враховуються запчастини- оплати на СТО, виплата здійснюватиметься на поточний/платіжний рахунок.

  1. Скасування франшизи.

Нове законодавство забороняє застосовувати франшизу у договорах ОСЦПВВНТЗ. Позбавлення полісів від франшизи – частки коштів, яку споживач мав сплачувати самостійно, зробить систему страхування більш зрозумілою та доступною для клієнтів.

  1. Окрім новацій, залишаються чинними знижки на поліс «автоцивілки» для окремих категорій пільговиків у розмірі 50%.

Зокрема для учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності, людей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до I або II категорії, пенсіонерів та людей з інвалідністю І групи. Але варто звернути увагу, що зменшення вартості страхового поліса для таких категорій громадян застосовуються виключно щодо забезпечення авто, які не використовуються з метою надання платних послуг перевезення пасажирів або вантажу та мають обсяг двигуна до 2500 см3 або потужністю до 100 кіловат (для електромобілів).

  1. Ліміт страхового відшкодування за Європротоколом буде скасовано.

При цьому, в майбутньому такий ліміт буде встановлений Національним банком України.

 Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry

Автор

Залиште коментар