Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Затверджено порядок оскарження недоїмки по ЄСВ, пені та штрафу

0 131

Мінфін наказом від 9 грудня 2015 року № 1124 затвердив новий Порядок розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу.
Визначено процедуру подання та розгляду контролюючим органом скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску та рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами десятою, одинадцятою статті 25 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; скарг банків на рішення про накладення фінансових санкцій, передбачених частиною дванадцятою цієї статті.
Не підлягають адміністративному оскарженню:
– Зобов’язання зі сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб;
– Вимоги про сплату боргу (недоїмки) єдиного внеску та / або рішення про нарахування пені та накладення штрафів, які оскаржувалися і були розглянуті відповідно до вимог Порядку;
– Вимоги про сплату боргу (недоїмки) єдиного внеску та / або рішення про нарахування пені та накладення штрафів, які оскаржені платником в судовому порядку.
Скаржник має право оскаржити в суді вимогу, рішення про нарахування пені та накладення штрафу в будь-який момент після їх отримання. Одночасно скаржник письмово повідомляє контролюючий орган, який розглядає його скаргу, про кожний випадок судового оскарження його вимог або рішень про нарахування пені та накладення штрафу.
Порядок містить вичерпний перелік причин відмови у прийнятті скарги. Письмова скарга повинна містити перелічені в Порядку дані, вона підписується скаржником – фізичною особою або уповноваженою ним особою, а для інших скаржників – керівником або представником, уповноваженим відповідно до законодавства, скріплюється печаткою заявника (за наявності). Скарга надсилається поштою або передається особисто (через представника).
Якщо контролюючий орган в районі, місті (крім Києва), районі в місті, об’єднаний або спеціалізований неправильно визначив суму недоїмки або прийняв рішення про накладення штрафу та нарахування пені, що суперечить законодавству або виходить за межі його компетенції, таке рішення може бути оскаржене в відповідне головне управлінні УКРІНФОРМ в області, місті Києві.
Якщо головні управління УКРІНФОРМ в областях, Києві надсилають скаржнику рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, він має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до УКРІНФОРМ.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар