Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 01 січня 2021 змінено нормативи прибуття та критерії викликів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги

0 155
З 01 січня 2021 змінено нормативи прибуття та критерії викликів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Уряд прийняв відповідну Постанову № 1271 від 16.12.2020р.
Раніше звернення поділялися на екстрені та неекстрені залежно від стану пацієнта. Відтепер є критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні виклики. Розберемось з кожним із них.
1️⃣ Критичні звернення – звернення при невідкладних станах, що безпосередньо загрожують життю та потребують виконання реанімаційних заходів.
📍У пацієнта відсутнє або неефективне дихання, є ознаки масивної крововтрати/кровотечі.
Передумови такого стану – усі види травм, вплив зовнішніх факторів (ураження електричним струмом, блискавкою тощо), інтоксикація та отруєння, гострі та хронічні захворювання.
🚑 Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги має прибути протягом 10 хв. з моменту виклику.
2️⃣ Екстрені звернення – звернення при невідкладних станах, що несуть загрозу життю та здоров’ю людини та можуть призвести до різкого погіршення стану в разі несвоєчасного надання екстреної медичної допомоги.
📍Стан пацієнта супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання, іншими скаргами та ознаками, що визначені як екстрені.
Передумови такого стану – усі види травм, вплив зовнішніх факторів (ураження електричним струмом, блискавкою тощо), інтоксикація та отруєння, у тому числі укусами тварин, комах тощо, гострі та хронічні захворювання.
🚑 Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги має прибути протягом 20 хв. з моменту виклику.
3️⃣ Неекстрені звернення – коли стан пацієнта не є невідкладним та відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення стану здоров’я, проте людина потребує оцінки стану здоров’я медичним працівником.
У таких випадках диспетчер рекомендує пацієнту звернутися до сімейного лікаря або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, або таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. Диспетчер також може направити до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує критичні або екстрені виклики.
4️⃣ Непрофільні звернення – якщо стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Пацієнт не потребує проведення оцінки стану здоров’я на місці, у разі потреби йому може бути надано дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.
При таких зверненнях диспетчер рекомендує пацієнту звернутися до сімейного лікаря. У разі потреби медичний працівник диспетчерської служби повинен надати дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар