Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вступив в силу оновлений Порядок реєстрації прав на нерухомість

0 108

Сьогодні, 6 вересня, набув чинності Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, нова редакція якого затверджена постановою Кабміна від 23 серпня 2016 року № 553.

Державна реєстрація прав проводиться за заявою з яким можна звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріусу.

У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним набуттям прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, а також в разі державної реєстрації прав, похідних від права власності, одночасно з реєстрацією права власності на таке майно подається одна заява.

Заява роздруковується за допомогою програми Реєстру та підписується заявником, долучається до документів, поданих для реєстрації. За бажанням заявника йому може бути надано примірник заяви.

Після підписання заява реєструється в базі даних заяв. Дата і час реєстрації вважаються моментом прийняття заяви.

Особу заявника перевіряється реєстратором, нотаріусом або його помічником по паспорту громадянина України, посвідки на проживання, національному, дипломатичного або службового паспорта іноземця або іншим документом, що посвідчує особу іноземця.

Після внесення відомостей до Реєстру державний реєстратор формує інформацію з нього, яка розміщується на веб-порталі Мін’юсту для доступу до неї заявника з метою її перегляду і з урахуванням терміну державної реєстрації, за який сплачено адміністративний збір, її завантаження та друку.

Інформація з Реєстру за бажанням заявника може бути надана в паперовій формі – вона роздруковується на аркушах паперу формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

Інформація з Реєстру в паперовій або електронній формі має однакову юридичну силу і містить обов’язкову посилання на Реєстр.

Також урядом визначено перелік заяв для держреєстрації прав на нерухоме майно, які можуть подаватися в електронній формі, зокрема, таке право надано забудовникам.

Через веб-портал Мін’юсту подається елетронній заяву про державну реєстрацію:

– Припинення іпотеки в зв’язку з придбанням (передачею) за результатами публічних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки, – за заявою державного виконавця;

– Обтяження – за заявою органу державної влади, його посадової особи, якими встановлено, змінено або припинено обтяження;

– Прав, похідних від права власності (крім іпотеки), – за заявою власника, іншого правонабувача, сторони угоди, в яких виникло речове право;

– Права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна (квартира, житловий, нежитлове приміщення і т.д.), будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, – за заявою особи, яке приваблювало кошти фізичних і юридичних осіб.

Крім того, впорядковано питання реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст в частині визначення органів, компетентних здійснювати державну реєстрацію, можливості подачі документів через центри надання адмінпослуг, звільнення територіальних громад від плати за проведення такої реєстрації.

Інформаційна взаємодія між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт та свідчать прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, має бути забезпечено протягом 2 місяців. Таким чином, відомості про документ, який свідчить прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, держреєстратор буде отримувати в режимі реального часу безпосередньо з вказаного реєстру.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар