Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вступив в дію Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності».

0 118

01.07.2013 року вводяться  в дію положення закріплені в  Законі України  № 353 від 20.06.2013 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності».

Вказаним Законом вносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, встановлюються особливості провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб’єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Відтепер  провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб’єктами владних повноважень заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог законодавства у разі, якщо необхідність такого підтвердження передбачена законом, здійснюється на підставі адміністративного позову суб’єкта владних повноважень, яким ужито відповідних заходів реагування.

Тобто,  контролюючий орган не має права без рішення суду зупинити діяльність підприємства. Якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагування за результатами перевірок (наприклад щодо застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків тощо), то він зобов’язаний звернутися до суду для підтвердження такого рішення. Ці випадки будуть встановлені галузевими законами. Таким чином, підприємці звільняються від обтяжливих процедур оскарження в судах прийнятих рішень про накладення санкцій. Такий підхід вводиться в дію з 1 липня 2013 року.

Також Законом скасовується впровадження нового напряму експертизи проектів будівництва; органи пожежного нагляду позбавляються права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями; скасовується необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки щодо об’єктів будівництва, які введені в експлуатацію, а також щодо об’єктів, на які раніше органи пожежного нагляду видали відповідний дозвіл.

Автор

Залиште коментар