Встановлено відповідальність за незаконне вилучення журналістських матеріалів і техніки
Верховна Рада 4 лютого ухвалила Закон про внесення змін до Кримінального кодексу щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів (законопроект № 1630).
У новій редакції викладено частину 2 статті 163 КК (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер), передбачивши кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста.
Також викладено в новій редакції стаття 171 КК (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) – зокрема, встановлено кримінальну відповідальність за:
– Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю,
– Незаконна відмова журналісту в доступі до інформації,
– Незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень,
– А також будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законній професійній діяльності.
За вказані дії передбачається штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.
Таким чином, диспозиція статті значно розширена і деталізована, оскільки зараз в ній йдеться лише про умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику.