Визначено порядок взаємодії правоохоронців під час розслідування злочинів
МВС визначило механізм взаємодії органів досудового розслідування з іншими підрозділами поліції. Відповідальними за належну взаємодію правоохоронців є їх керівники.
Так, про надходження повідомлення про вчинений злочин черговий співробітник повинен негайно повідомити керівника органу досудового розслідування, який визначить, хто саме зі слідчих буде здійснювати слідство.
Для виявлення слідів злочину, речових доказів, встановлення свідків злочину та інших обставин на місце злочину направляється слідчо-оперативна група, яка створюється з числа чергових співробітників поліції. До складу групи входять слідчий, співробітник оперативного підрозділу, інспектор-криміналіст, а також, при необхідності, кінолог зі службовою собакою.
У разі вчинення особливо тяжких злочинів, а також кримінальних злочинів, які викликають значний суспільний резонанс, на місце злочину виїжджає керівник правоохоронного органу, який координує роботу слідчо-оперативної групи.
Керує слідчо-оперативною групою слідчий, а його доручення є обов’язковими для виконання.
Також визначено порядок взаємодії членів слідчо-оперативної групи і її членів на всіх етапах досудового розслідування.
Інструкція з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в попередженні кримінальних правопорушень, їх виявленні і розслідуванні затверджена наказом МВС від 7 липня 2017 року № 575, який вступить в силу після опублікування.