Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховна Рада прийняла законопроект, який дозволить застосування гарантійних зобов’язань в електронному вигляді.

0 161

Верховна Рада прийняла законопроект №4185, який дозволить застосування гарантійних зобов’язань в електронному вигляді. Іншими словами – не потрібно буде зберігати паперові документи на придбану техніку.

Замість цього пропонується відразу ж в момент покупки зареєструвати її на сайті виробника. За задумом авторів даного законопроекту, такий крок поліпшить обслуговування споживачів і дозволить оцифрувати бізнес-процеси учасникам ринку.

Про те не все так просто з е-гарантіями
Заступник голови правління Союзу споживачів України (СПУ) Олег Цільвік вказав на деякі невідповідності в законопроекті №4185. Зокрема, незрозуміло, хто саме повинен видавати електронні зобов’язання.

“Продавець іноді взагалі не має відношення до виробника. І яким способом продавець забезпечить наявність на сайті виробника можливості зареєструвати гарантію – незрозуміло”, – дивувався він.

Правильно було б розділити інформацію про електронні гарантії і про експлуатаційні документах, вважає експерт.

За його словами, це різні речі і не потрібно заплутувати споживачів.

Вагома частина товарів, походження яких неможливо встановити і підтвердити, в Україні продається “перекупниками”. Що вже говорити про контрабандні або контрафактних поставках. Незрозуміло, як в таких випадках буде забезпечуватися електронна гарантія, зазначив Цільвік.

Він розповів, що часто в Україні можна зустріти “гарантію від виробника” на кілька місяців. Тоді як в Європі поширеною практикою є надання гарантійних зобов’язань терміном на 24 місяці.

Тому якщо реєструвати покупку відразу ж на сайті виробника, то можна буде дізнатися, чи поширюється гарантія на нашу країну і який її термін. Таким способом можна дізнатися, наскільки офіційний товар набуває покупець.

За його словами, законопроект №4185 частково охоплює напрацювання, які закладені в новому комплексному законі про захист прав споживачів – в тій частині, яка стосується цифровізації. В цілому він позитивно оцінив зазначений документ.

“В принципі він повинен внести якісь позитивні зрушення для сегмента електронної комерції”, – підкреслив експерт. Відзначивши, що споживачі в усьому світі “дуже часто втрачають і чеки, і технічні паспорти” від придбаної техніки.

Коли можна прямо на сайті виробника зареєструвати покупку, відстежувати гарантійний термін – це зручно, констатував Олег Цільвік.

Крім цього, за бажанням прямо в особистому електронному кабінеті можна продовжити гарантію або післягарантійне обслуговування. Такий інструмент незамінний у випадках, коли виробник допустив шлюб і оголошує кампанії з відкликання своєї продукції. При цьому, природно, компенсуючи незручності своїм клієнтам.

Даний законопроект вигідний і для учасників ринку, підкреслив один з керівників Союзу споживачів України. Адже роздрукувати технічний паспорт, гарантійний талон – це додаткові витрати часу і коштів.

“Особливо коли великі виробники розміщують на своїх гарантійних талонах певні захисні елементи”, – зазначив він.

Ще одна з вигод для рядових споживачів, на думку Цільвік, пов’язана з зручністю для покупців. “Продавець буде вносити всю необхідну інформацію – за бажанням споживача – відразу на місці в базу виробника”, – розповів він. Тому що чимало користувачів стикаються з труднощами, намагаючись зробити це самостійно.

Важливий пункт – на підготовку до запропонованих нововведень відводиться три місяці. А на цю сферу поширюються вимоги закону про державну мову. Виникає питання, чи встигнуть виробники перекласти українською мовою всі свої реєстри. “Я не впевнений”, – підкреслив Олег Цільвік.

Учасники ринку підтримали дану ініціативу і курс на оцифровку бізнесу. СЕО мережі MOYO Валентин Івакін назвав зазначену новацію корисною і зручною, адже паперові гарантійні документи “мають тенденцію губитися”.

“В електронному вигляді все спрощується. До того ж, якщо продавець ще й надає можливість реєстрації в особистому кабінеті, в якому зберігається вся історія покупок в зв’язці: замовлення + фіскальний чек + гарантійний талон – це і зовсім ідеальний сценарій”, – підкреслила вона.

За його словами, з точки зору бізнесу – продавців – законопроект №4185 запропонував спрощення діючих процедур як в момент продажу, так і при гарантійних або сервісних зверненнях. Це дозволить більш якісно і швидше обслуговувати клієнтів.

Природно, зазначив він, будуть оптимізовані процеси, які залишаються “за кадром” і покупець про них не знає. Наприклад, взаємодія з сервісними центрами або безпосередньо з виробником.

За повідомленням ЗМІ.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар