В Україні введуть сертифікацію енергоефективності будівель
Депутати підтримали законопроект про енергоефективність, яким визначено правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.
Для об’єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергоефективності, розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергоефективності, які враховують місцеві кліматичні умови і технічно і економічно обгрунтовані.
Також визначено:
– особливості здійснення обстеження систем опалення та кондиціонування будівель;
– основні енергоефективні заходи в будівлях і механізми їх фінансування;
– загальні принципи професійної діяльності в сфері енергетичної ефективності будівель;
– нормативно-правові засади здійснення незалежного моніторингу сертифікатів енергетичної ефективності будівель та звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель;
– особливості розробки національних планів по збільшенню кількості будівель з близьким до нульового рівня споживання енергії;
– відповідальність за порушення законодавства в сфері забезпечення енергоефективності будівель (за нерозміщення в доступному для ознайомлення громадян місці виписки з енергетичного сертифіката загрожує штраф в розмірі від 100 до 200 НМДГ).
Термін дії сертифіката встановлено з урахуванням обмежень, передбачених пунктом 8 статті 11 Директиви 2010/31 / ЄС (не більше 10 років).
Кошти на впровадження енергоефективних заходів та інструменти гарантування фінансування заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель будуть залучатися за допомогою Фонду енергоефективності.
Відповідний Закон «Про енергетичну ефективність будівель» (проект № 4941-д) прийнятий на вечірньому засіданні Верховної Ради 22 червня.