Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

0 138

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після реєстрації народних депутатів відкрив ранкове засідання.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

З заявою покласти край аграрному рейдерству в Україні виступив представник двох фракцій. 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій поінформував про питання порядку денного. 

 Народні депутати розпочали розгляд у першому читанні проектів Виборчого кодексу України за №№3112 і 3112-1.

Розгляд відбувся за повною процедурою.

Проекти кодексів доповіли народний депутат Валерій Писаренко і голова підкомітету Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко.

В обговоренні проектів кодексів взяли участь представники депутатських фракцій і груп та народні депутати. 

Після обговорення головуючий поставив обидва проекти на голосування.

За їх результатами 226 голосами прийнято за основу проекту кодексу за №3112-1.

 

Прийнято за основу проект Виборчого кодексу України.

Проектом передбачається створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

Проект Виборчого кодексу України складається з трьох книг “Загальна частина”, “Загальнонаціональні вибори” та “Місцеві вибори”. У Книзі Першій запропоновано визначити загальні засади проведення виборів, повноваження та форми діяльності виборчих комісій, порядок ведення Державного реєстру виборців, а також врегулювати питання підготовки і проведення голосування, підрахунку голосів виборців, оскарження порушень виборчого законодавства тощо. До Книги Другої віднесено питання організації і порядку проведення загальнонаціональних виборів – виборів Президента України та виборів народних депутатів України, особливості фінансування відповідних виборів, при цьому, питання організації та порядку проведення місцевих виборів (виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад; сільських, селищних, міських голів; сільських, селищних старост) пропонується врегулювати у Книзі Третій.

Проектом пропонується проводити вибори народних депутатів України на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше чотирьох відсотків дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому пропонується застосувати виборчу систему, яка “дозволяє персоніфікувати голосування (“відкриті” списки кандидатів), що вимагає запровадження регіональних виборчих округів, і водночас зберегти стимули до підтримки загальноукраїнського характеру політичних партій, недопущення їх регіоналізації, що може нести загрозу подальшого поглиблення міжрегіональних конфліктів та дестабілізації ситуації у державі.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад тих міст, у яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб; до таких міст належать усі обласні центри, а також декілька інших міст обласного значення. На виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості, що “має на меті підвищити рівень суспільної довіри та політичний авторитет міських голів відповідних міст”.

Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), районної в місті ради пропонується проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. При цьому, вибори депутатів районної ради запропоновано проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами сіл, селищ (громад), міст, що входять до складу відповідного району. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Водночас, вибори сільського, селищного, міського голови пропонується проводити в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади. Вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців не більше 90 тис. осіб) голови запропоновано проводити за виборчою системою відносної більшості. Згідно Проекту вибори сільського, селищного старости проводитимуться за виборчою системою відносної більшості в межах території села, селища у складі об’єднаної громади.

У разі набрання чинності кодексом, запропоновано щоб закони “Про вибори Президента України”, “Про вибори народних депутатів України”, “Про місцеві вибори”, “Про Державний реєстр виборців”, “Про Центральну виборчу комісію” втратили чинність.

Проект Закону зареєстровано за №3112-1.

 

Народні депутати розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеві вибори” щодо врегулювання процедури ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах №4843. 

 

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про місцеві вибори” щодо врегулювання процедури ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах».

Проектом пропонується внести зміни до статей 36, 38-40 Закону України «Про місцеві вибори» у частині ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах.

Проектом, зокрема, пропонується передбачити, що при проведенні чергових місцевих виборів рішення про участь місцевих організацій політичної партії ухвалюється вищим керівним органом партії, а при проведенні позачергових та/або перших місцевих виборів рішення про участь місцевих організацій політичної партії ухвалюється керівним органом партії (відповідно до статуту партії).

Законопроект зареєстровано за №4843.

 

До порядку денного сесії включено проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” №7258.  

Народні депутати розглянули і за результатами голосування відхилили проект Постанови про звільнення Авакова А.Б. з посади Міністра внутрішніх справ України №5041.

Парламентарії розглянули поправки до проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №3238-д.  

 

Прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні».

Законом у Податковому кодексі вдосконалено редакцію норм щодо визначення небеніфіціарного власника-нерезидента при виплаті роялті, враховуючи особливості роботи галузі кінематографії.

Законом уточнено положення щодо коригувань фінансового результату (зменшення та збільшення) для більш чіткого відображення субсидій, отриманих платником податку – суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат, відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» з урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Документом також внесені зміни щодо коригування фінансового результату на суму сплаченого роялті, у тому випадку коли об’єкт інтелектуальних прав виник в Україні і потім був переданий за кордон з урахуванням специфіки галузі кінематографії.

Законом внесено зміни щодо невключення до доходу нерезидента субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Документом також встановлено не вважати додатковим благом платника податку сплачену суб’єктом кінематографії вартість товарів та послуг, а саме: проїзду, проживання, харчування, охорони, страхування, медичного обслуговування, тренування, навчання, що пов’язані із участю такого платника податку  у виробництві аудіовізуальних творів, що виробляються (створюються) суб’єктами кінематографії України, якщо це передбачено умовами договору з такими платниками податку та/або режисерським сценарієм аудіовізуального твору.

Законом тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України “Про кінематографію”, виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виробництва національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України, постачання робіт та послуг з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, а також постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України, постачання робіт та послуг із збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини”.

Згідно із Законом, «тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами)» та

«тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції суб’єктів кінематографії, яким відповідно до Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні” надається державна підтримка, з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини та товарів, призначених для використання у кінематографічній діяльності, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010, 9405».

Проект Закону зареєстровано за №3238-д.

 

Прийнято Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні».

Законом пункт 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України доповнено підпунктом 14 у такій редакції:

«14) до 1 січня 2023 року – товари, що входять до складу національної кінематографічної спадщини та товари, призначені для використання у кінематографічній діяльності, що ввозяться на митну територію України суб’єктами кінематографії яким, відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», надається державна підтримка, за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010, 9405.

Порядок та обсяги ввезення зазначених товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.»

Проект Закону зареєстровано за №3239-д.

 

Народні депутати підтримали пропозицію профільного комітету про повернення на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні №3240. 

 

Народні депутати розглянули у другому читанні проект Закону про стратегічну екологічну оцінку №6106.

За результатами голосування законопроект направлено на повторне друге читання.

Головуючий закрив ранкове засідання.

Джерело:

Верховна Рада України

Автор

Залиште коментар