Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Топ нових скандальних законопроектів, які можуть змінити життя українців

0 111

Влада хоче заборонити хостели, зменшити термін придатності водійських прав і штрафувати не за ту мову
Топ нових скандальних законопроектів, які можуть змінити життя українців”
Україна струсонули кілька скандалів, пов’язаних з ініціативами і законопроектами. “Сегодня” проаналізувала найгучніші.
МОВА І АВТО. Днями в Раді зареєстрували відразу три законопроекти, які стосуються української мови і містять, м’яко кажучи, спірні норми. Законодавці хочуть зробити український обов’язковим для використання в ЗМІ. При цьому теле- і радіопередачі на інших мовах повинні будуть дублюватися українською. За порушення – штраф 8,5 тис. грн. Особливий резонанс викликала норма про мовні інспекторів, які повинні будуть стежити за виконанням закону. Відлуння скандалу докотилося до ЄС, і в Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, висловивши стурбованість можливістю прийняття цього законопроекту. Видавці ж показують статистику продажів – україномовні видання сильно поступаються в попиті російськомовним. Або держава одночасно з прийняттям закону має гарантувати виділення держдотацій на випуск преси на українському, або це рішення призведе до розвалу галузі.
Ще одним скандалом стали протести автовласників – 24 січня активісти перекрили дороги, що ведуть до столиці, вимагаючи змінити Митний кодекс. Йдеться про законопроект, який спрощує ввезення в Україну іноземних машин за спрощеною “розмитненні”. Нова редакція дозволить українцям, сплативши на митниці річний платіж, законно рік пересуватися по країні без “розмитнення” автомобіля. Сьогодні, щоб завезти в Україну стару евромашіну, що не розмитнюючи, потрібно або перетинати кордон кожні п’ять днів, або зареєструвати її на іноземну фірму.
ПРАВА І ГАЗ. Ажіотаж викликала і ініціатива заступника міністра внутрішніх справ Анастасії Дєєвої, що запропонувала скоротити термін дії водійських прав деяких категорій. “Сьогодні водійське посвідчення дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати отримання За вимогами ЄС, повинні бути встановлені нові терміни -. Від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту”, – зазначила вона. Так, водії легкових автомобілів за новими правилами повинні будуть міняти права кожні 15 років, а ті, хто управляє вантажівками і автобусами, – 5 років кожні.
Крім того, Кабмін розглядає можливість зниження соціального норми на газ – тобто безкоштовне кількість газу, яке пільговик може використовувати в місяць. Якщо сьогодні стандарт становить 5,5 кубометрів на квадратний метр площі, то до 2019-го його хочуть встановити на рівні 4 кубометрів. Остаточне рішення цього питання в Мінсоцполітики обіцяють представити в квітні, після закінчення опалювального сезону. Нагадаємо, що в цьому опалювальному сезоні соціальна норма вже знизилася з 7 кубометрів.
ХОСТЕЛ ПОЗА ЗАКОНОМ. Нарешті, в ВР був зареєстрований проект, згідно з яким, у житлових будинках забороняється розміщувати бізнес-офіси, хостели, а також будь-які інші комерційні приміщення. У разі прийняття цього закону порушникові загрожує штраф в розмірі від 34 до 80 тис. грн. Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект покликаний захистити права мешканців багатоквартирних будинків. Відзначимо, що за норму нардепи повинні були голосувати 19 січня, проте до нього справа поки не дійшла.
“Проблеми не сховати”. Політолог Роман Бортник не виключає, що такий шквал неоднозначних пропозицій може бути викликаний тим, що населення намагаються відвернути від реальних проблем, наприклад, в економіці. Однак політексперт Володимир Фесенко не згоден. “Я версію, що якісь рішення влади спрямовані на те, щоб відвернути від реального стану речей, чую вже два роки. Але це, на мій погляд, така примітивна, типова конспірологія, яка у нас дуже поширена. Наприклад, той же законопроект про мову спровокований тим фактом, що зараз в Конституційному суді знову готується розгляд закону Ківалова – Колесніченка (закон, прийнятий в липні 2012 року, офіційно передбачав двомовність в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%, а новий закон на противагу покликаний підтримати український. – Авт.). Але навряд чи всі ці питання зможуть відвернути народ від реальних проблем “.

Джерело:

SEGODNYA.ua

Автор

Залиште коментар