Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Роботодавцям можливо зменшать штрафи

0 138

У Раді з’явився новий законопроект щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України (як зазначено в його назві). Ним пропонується зменшити розмір деяких штрафів за ст. 265 КЗпП

Коментар до законопроекту №1233

Щодо неоформлених працівників

У абзаці другому ст. 265 КЗпП на сьогоднішній зазначається, що роботодавці, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірімінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Механізм застосування такого штрафу і сам його розмір пропонується змінити:

  1. За вперше вчинене порушення – письмове попередження;
  2. Якщо порушення вчинене повторно, протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження – відповідальність у чотирьохкратному розмірімінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Звертаємо увагу! Діючий порядок щодо перевірок з праці не містить норм щодо письмового попередження, є тільки приписи.

Відповідно до п. 23 Порядку №823 припис є обов’язковою для виконання у визначені строки письмовою вимогою інспектора праці про усунення об’єктом відвідування порушень вимог законодавства про працю, виявлених під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування. Про це докладніше читайте тут.

Тому у разі прийняття цього законопроекту у цей Порядок будуть внесені зміни.

Недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці

На сьогоднішній день за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачається накладення штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У проекті пропонується зменшити таку штрафну санкції до двократного розміру мінімальної заробітної плати, за кожного працівника.

Мобілізовані, строковики, контрактники

Сьогодні за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачена штрафна санкція у десятикратному розмірі мінімальної заробітної за кожного працівника.

Цей штраф планують зменшити до двох мінімальних зарплат за кожного працівника.

Недопуск інспектора з праці до відвідувань щодо неофіційно оформлених працівників

В реаліях сьогодення, якщо не допустити інспектора з праці до інспекційного відвідування з причини наявності інформації про неоформлених працівників на підприємстві накладається штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат.

У законопроекті № 1233 пропонують цей розмір санкції замінити на восьмикратний розмір мінімальної зарплати.

Інші порушення

Порядок застосування найменшої штрафної санкції у розмірі однієї мінімальної зарплати за порушення інших вимог трудового законодавства також планують змінити.

А саме, якщо вперше виявлено – буде лише письмове попередження. Та, за неодноразове та/або повторне порушення інших вимог трудового законодавства, протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, передбачається накладення штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Автор Галина Казначей

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар