Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Реформа правоохоронної системи

0 8

1 липня у Києві пройшла конференція «Комплексна реформа правоохоронної системи як ключовий елемент євроінтеграції України». Захід організовано Міністерством внутрішніх справ спільно з КМЄС в Україні та Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Серед учасників заходу – Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина, Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, Тимчасовий повірений у справах Представництва Європейського Союзу в Україні – керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг, Голова Консультативної місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки України Рольф Холмбо та інші.

Перший мав слово Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, який першочергово розповів присутнім про роботу органів системи МВС в умовах війни. Наразі основне завдання – це оборона держави і всі зусилля Сил безпеки та оборони, зокрема поліцейських, рятувальників, прикордонників, нацгвардійців спрямовані на захист країни та її громадян.

Надзвичайно важко працювати понад 3 роки на лінії фронту та в тилу, утримуючи всією правоохоронною системою порядок в державі, при цьому не забуваючи, що головне – це зовнішній ворог. І попри те, що боротьба з російською агресією є пріоритетом, питання розбудови держави та її правоохоронної системи, заснованої на європейських цінностях і стандартах, незмінно залишається в фокусі уваги держави.

За його словами, комплексна реформа правоохоронної системи є частиною переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу. Без модернізації правоохоронної системи, підвищення її прозорості, підзвітності та рівня суспільної довіри неможливо збудувати ефективну й сучасну державу європейського зразка.

План заходів з реалізації Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку – це детальна дорожня карта глибокої трансформації, яка охоплює всі ключові напрями реформи та визначає чіткі механізми її впровадження. У центрі трансформації – створення чіткої, логічної архітектури правоохоронної системи, у якій кожен орган має визначені повноваження. Це зробить систему зрозумілою, керованою та ефективною.

План заходів включає шість стратегічних напрямків, серед яких:

  • Інституційна та правова уніфікація – створення прозорої, логічної та ефективної архітектури правоохоронної системи шляхом усунення дублювання функцій і формування єдиного правового простору.
  • Проактивна модель протидії злочинності – основний фокус на запобіганні злочинам.
  • Цифрова трансформація та технологічне оновлення – модернізація процесів, запровадження кримінального аналізу та ризикоорієнтованого підходу.
  • Євроінтеграція та міжнародна співпраця – гармонізація національного законодавства з правом Європейського Союзу, розширення партнерства та посилення взаємосумісності.
  • Захист прав людини, довіра та прозорість – утвердження людиноцентричного підходу, гарантування прав потерпілих і свідків, розвиток правосуддя, дружнього до дитини, посилення підзвітності та доброчесності.
  • Підтримка ветеранів війни, які повертаються до служби – створення умов для їхнього працевлаштування.

Також, Ігор Клименко розповів про безпекові проекти, які вже активно реалізуються у системі МВС. Серед них – розбудова системи «112», модернізація системи оповіщення в регіонах, відкриття та цілодобова робота Координаційного центру інтегрованого управління кордонами та Контактного пункту з питань протидії незаконному обігу зброї.

Тимчасовий повірений у справах Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг заявив, що усі ці реформи мають бути людиноцентричними, впроваджуватися в атмосфері відкритості та доброчесності, відповідно до європейських стандартів.

Міністр юстиції України Ольга Стефанішина зауважила на тому, що реформа правоохоронних органів була однією з 7 політичних рекомендацій Єврокомісії, виконання яких дозволило нам зробити крок до членства в ЄС. Йдеться про комплексний перегляд роботи правоохоронних органів, задля створення ефективної, структурованої системи, яка гарантує баланс і доступ до правосуддя, аби органи правопорядку могли без перешкод забезпечувати найголовніше – справедливість.

Підтвердженням цього були слова Голови Консультативної місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки України Рольф Холмб: «Імплементація Комплексної стратегії реформування органів правопорядку та Плану дій до неї є ключовою вимогою для вступу України до ЄС». Він відзначив роботу МВС України на цьому шляху та запевнив у непохитній підтримці в реалізації цього Плану.

Під час конференції заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв детальніше презентував План заходів, спрямованих на виконання Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023-2027 роки. Він охоплює 199 конкретних дій, згрупованих у 49 завдань, до його реалізації залучено майже 50 суб’єктів – це державні органи, військові адміністрації, громадські організації та наукові установи.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар