Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Принцип винної відповідальності та інші новації  податкового законопроекту №1210, прийнятого ВРУ

0 186

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”.

Як констатує Міністерство фінансів, разом з пов`язаним законопроектом №1209-1 (теж проголосований сьогодні парламентом у другому читанні), цей документ “сприятиме вдосконаленню процедури адміністрування податків та зборів, дотриманню принципу справедливості оподаткування, підвищить іміджевий рівень України у міжнародних відносинах” (цитата).

В частині адміністрування податків зазначеними законопроектами:

– запроваджено в межах Податкового кодексу України принцип винної відповідальності платника податку за податкові правопорушення;

– визначено вимоги щодо вмотивованості рішення контролюючих органів про накладення штрафів;

– закріплено перелік податкових правопорушень контролюючих органів. Серед них недотримання процедури реєстрації платників податку чи порушення у сфері відшкодування ПДВ;

– закріплено матеріальну відповідальність органу за неправомірні діяння його посадових осіб та безвинну відповідальність контролюючих органів тощо.

В частині імплементації положень Плану дій BEPS зазначеними законопроєктами:

– запроваджено концепції оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи;

– запроваджено трирівневу структуру документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документацію (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-country reporting);

– імплементовано положення 8-10 кроків плану BEPS щодо контролю за розподілом функцій, ризиків та нематеріальних активів всередині групи компаній, вдосконалення правил для операцій з сировинними товарами шляхом виключення обмеження на застосовування виключно біржових котирувань певних бірж та надання можливості використовувати котирувальні ціни на такі товари;

– визначено порядок проведення процедури взаємного узгодження, що передбачає механізм подачі заяви на розгляд справи за процедурою взаємного узгодження, вимоги до такої заяви, порядок дій компетентного органу, тощо;

– запроваджено концепцію оподаткування прирівняних до дивідендів платежів, що передбачає коригування за методологією та процедурами, передбаченими для контролю за трансфертним ціноутворенням, при здійсненні операцій з нерезидентами.

В частині місцевих податків і зборів значеними законопроєктами:

– запроваджено уніфіковану форму інформації щодо ставок та пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до контролюючих органів;

– скасовано обов’язок органів місцевого самоврядування щодо щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів;

– скасовано пільги по платі за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території населених пунктів на лінії зіткнення;

– скасовано для платників І – ІІІ групи єдиного податку звільнення від сплати земельного податок у разі провадження діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Окрім того, законопроекти вносять зміни у питаннях податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати тощо.

Коментар першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики  Ярослава Железняка:

“Законопроект №1210 допоможе боротися з офшорами за міжнародними стандартами.

Крім того, в законопроекті з`явилися нові зміни в інтересах платників податків та інвесторів.

– Встановили поріг податкового боргу, з якого податкова може «скидати» підприємців зі спрощеної системи. Зараз втратити право на єдиний податок можна навіть за борг в 1 грн у двох кварталах поспіль.

– Підвищили ліміти доходів для «спрощенців» 1-3 групи до 1, 5 та 7 млн грн відповідно.

– Додали запобіжник від тиску на бізнес та позапланових перевірок податкової міліції на підставі ухвали слідчого судді. Раніше були випадки, коли правоохоронцям дозволяли проводити перевірки одразу тисячі підприємств без обґрунтованих підстав.

– Зменшили розмір нарахованих з 2017 року штрафів за несвоєчасну реєстрацію окремих категорій податкових накладних ПДВ, які платники вже оскаржують в судах.

– Дали можливість реально запрацювати нормі, яка звільняє дивіденди від оподаткування ПДФО, якщо інвестор спрямовує всю суму у статутний капітал підприємства.

Крім того, нам вдалося відстояти ряд зауважень бізнесу й експертів до редакції 1-го читання. Наприклад, закріпити строк давності для проведення перевірок (окрім зарплатних податків), не збільшувати тривалість перевірок, зменшити розмір штрафів порівняно з першим читанням тощо”.

ДжерелоFINBALANCE

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар