Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про розвиток інтернету в нашій країні

0 120

Прийнято Розпорядження “Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату”

Оператори та провайдери звітуватимуть регулятору (НКРЗІ) виключно в електронній формі.

Чому це потрібно?

Для розробки ефективної політики в телекомсфері та моніторингу зобов’язань мобільних операторів державі потрібно оперативно отримувати достовірну інформацію про реальний рівень покриття та проникнення інтернету з точністю до населеного пункту. При цьому важливо, щоб надання такої інформації не створювало додаткового регуляторного навантаження для операторів та провайдерів, оскільки найважливіші показники необхідно оновлювати декілька разів протягом року (насамперед це дані про покриття та проникнення). Адже це, зокрема, дозволяє ефективніше проводити публічні закупівлі у телекомсфері та раціонально використовувати кошти державного й місцевих бюджетів.

Окрім того, обов’язкова подача звітності в електронній формі заощадить час та підвищить якість інформації. Наразі багато операторів подають звітність на сотнях паперових аркушів чи відскановану звітність у pdf-форматі, яку доводиться дуже довго обробляти.

Наявні граничні норми випромінювання базових станцій мобільного зв’язку застарілі і їх треба оновити

Чому це потрібно?

Перш за все, такими є вимоги ЄС. До того ж змінити застарілі норми випромінювання потрібно, щоб інтернет став доступним мешканцям сільської місцевості – для впровадження технології четвертого покоління мобільного зв’язку і надання широкосмугового доступу до інтернету.

Наразі в Україні встановлені вкрай низькі норми випромінювання для базових станцій – вони не мають перевищувати 10 мкВт/кв. см. Аналогічні європейські норми значно вищі – 450-900 мкВт/кв. см.

Важливо, що навіть при підвищенні випромінювання базових станцій воно є нешкідливим для людей. Про це свідчить низка досліджень, зокрема, Міжнародної комісії з питань захисту від іонізуючого випромінювання (ICNIRP) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Звичайно, ми розуміємо, що тема випромінювання є важливою для громадян і потрібно роз’яснити, що їх здоров’ю нічого не загрожує. Тому протягом місяця триватиме громадське обговорення підвищення граничних норм випромінювання. І тільки після цього будуть внесені зміни у відповідні нормативні акти Міністерства охорони здоров’я.

ДжерелоМіністерство та Комітет цифрової трансформації України

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар