Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про переваги нового закону про електронні земельні торги

0 142

Пройшло трохи більше ніж місяць відтоді, як ми святкували ухвалення парламентом законопроєкту №2195

По-перше, закон передбачає встановлення певних правил, закріплених законодавством. Так, електронні земельні торги проводяться в єдиній торговій системі в режимі реального часу через інтернет. При цьому передбачена мінімальна кількість учасників, збільшено гарантійний внесок. Контроль за функціонуванням та проведенням торгів відходить до Кабінету Міністрів. Такий продуманий механізм не дозволяє зайвим особам втручатися у торги.

До сьогодні правил проведення електронних земельних аукціонів, встановлених законом, просто не існувало. І це було підґрунтям для можливих корупційних схем або різних маніпуляцій на земельних торгах.

Натомість Конституція має на це чітку вимогу: власність має набуватися виключно у порядку, передбаченому законом. Новий закон нарешті встановлює цей порядок.

Ще одна причина, через яку Закон №1444-IX є стратегічно важливим — це впровадження єдиної торгової системи, про яку я згадав вище. Відтепер проведення торгів видаватиметься інструменту, який не бере хабарів, не є кумом когось із учасників та взагалі повністю безпристрасний.  Слід зазначити, що для проведення аукціонів буде використовуватися так звана дворівнева система — коли відомості про учасників одночасно з’являються у базі даних, оприлюднюються на Єдиному державному порталі земельних торгів та інших майданчиках. Протокол про результати та переможця торгів оприлюднюється одразу після завершення — і це ще один запобіжник проти різних схематозів. Раніше впроваджувалися відомчі однорівневі системи, вразливі до корупції та хакерських атак. Отже, закон пропонує ефективне рішення проти корупції.

Саме корупційні ризики ставали перепоною для того, щоб дрібні та середні аграрії, а також громади відчули переваги від земельної реформи. Закон №1444-IX встановлює однакові прозорі та конкурентні правила для всіх. Це відкриває додаткові можливості громадам — відтепер вони можуть ставати повноправними учасниками аукціонів.

 Тож, закон встановлює єдині правила для всіх, гарантує чесну і прозору конкуренцію, сприяє спрощенню процедур, а головне —  відповідає вимогам Конституції України.

Цей закон набуває чинності через 5 днів після набуття чинності закону про обіг земель, тобто після 5 липня 2021 року.

За публікаціями у ЗМІ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар