Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Закон про держслужбу

0 92

Сьогодні, 10 грудня, Верховна Рада прийняла Закон «Про державну службу» (законопроект № 2490, взятий за основу в квітні). Після довгого обговорення за Закон віддали голоси 261 депутат.
Закон прийнято в редакції профільного комітету, з уточненнями, оголошеними з трибуни Альоною Шкрум. Він набуде чинності з 1 травня 2016 (замість 1 січня). Ця відстрочка необхідна для прийняття Кабміном більше 30 нормативно-правових актів на його виконання. Також депутат оголосила правки, що стосуються призначення керівника апарату ВР та Адміністрації Президента, коштів фонду оплати держслужбовців. Так, ці кошти будуть виділятися не тільки з держбюджету, а й і з надходжень до бюджету в рамках проектів ЄС від донорських організацій та інших країн.
Правки, запропоновані депутатами, стосувалися пенсійного забезпечення вже працюючих держслужбовців тривалий термін, які можуть претендувати на пенсію за діючими для них стандартам; складу дисциплінарних комісій (включення в них представників громадськості та громадських об’єднань); розміру мінімальної зарплати (яка збільшується поступово – з 1 січня 2017 – встановлюється грант у 2 розміру мінімальної зарплати); статусу працівників апаратів судів та помічників суддів.
Нагадаємо, вищі органи судової влади зверталися і до комітету, і до спікера зі своїми зауваженнями про неконституційність виключення помічників з держслужбовців та врегулювання зарплат працівників апарату. А. Шкрум пояснила, що Закон чітко розділяє посади патронатної служби від держслужби. За цією концепцією помічники суддів не є держслужбовцями, адже «вони приходять і йдуть з суддею, не призначаються за конкурсом».
Закон визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення громадської, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, заснованого на їхніх особистих якостях і досягнення.
Державна служба – це публічна, професійна, політично безсторонню діяльність щодо практичного виконання завдань і функцій держави, а саме:
1) аналіз державної політики на загальнодержавному, галузевому та регіональному рівнях та підготовка пропозицій щодо її формування, в тому числі розробка і проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів;
2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих та регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів;
3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг;
4) здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства;
5) управління державними фінансовими ресурсами, майном і контролю за їх використанням;
6) управління персоналом державних органів;
7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, апараті (секретаріаті), отримує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Всі спірні питання (спеціальні пенсії, передбачені перехідними положеннями для вже працюючих держслужбовців; статус працівників аппарта судів), за словами Володимира Гройсмана, обговорюватимуться і додатково врегульовуються протягом 5 місяців до вступу Закону в силу.

Автор

Залиште коментар