Посилення співпраці між громадами
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів повідомив, що прийнято рішення про запуск експериментального проекту щодо посилення співпраці між громадами. Оскільки важливий елемент стійкості та успіху держави – це підтримка один одного в складні часи. Це стосується і підтримки на рівні громад.
Урядом схвалено відповідну Постанову, яка запроваджує експериментальний проект “Пліч-о-Пліч: згуртовані громади”. Документ передбачає введення поняття «громада-форпост». Це громади, які розташовані в 100-кілометровій зоні від лінії зіткнення, а також від кордону з росією.
За словами Прем’єр-міністра, метою цього проекту є залучення якомога більше тилових громад до підтримки громад-форпостів. Зміцнення співпраці між прифронтовими громадами-форпостами та тиловими громадами-партнерами. Реалізація задуманого можлива шляхом укладання спеціальних угод, за якими буде надаватися гуманітарна, соціальна, медична, логістична, фінансова та інша допомога.
«У рамках першого етапу об’єдналися вже 111 громад, підписавши меморандуми про співпрацю та вибудувавши спільні плани дій. Наступний етап — залучення ще 150 громад, а фінальна мета – забезпечити партнерську підтримку для кожної громади-форпосту. Разом будуємо сильну, згуртовану країну”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр України — Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Постанова також затверджує порядок реалізації експериментального проекту та типову форму меморандуму про співпрацю між громадами. Учасниками проекту стануть територіальні громади з усіх регіонів України.
Дане рішення продовжить політику єдності і взаємодопомоги. До слова, цього року було сформовано Національну обʼєднуючу платформу згуртованих громад «Пліч-о-пліч».