Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підвищення виплат при народженні дитини

0 12

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що Кабінет Міністрів України ухвалив проект закону про запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми.

Проект закону розроблений Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоровʼя, Міністерством економіки та Міністерством освіти і науки в межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року.

Його мета –  створити умови для зростання народжуваності та гармонійного поєднання батьківства з професійною діяльністю. Для цього передбачається безперервна державна підтримка родин – від моменту планування батьківства й аж до самостійності дитини.

Зокрема, передбачено:

  • створення умов для більш комфортного догляду за дитиною (наприклад, шляхом оплати для родини послуг з догляду за дитиною від 1 до 3-х років);
  • суттєве підвищення розміру виплат для сімей з дітьми;
  • додаткову підтримку родин, які мають дітей з інвалідністю.

Окремий фокус проект закону робить на підтримці жінок, які народили дитину, ще не маючи професійного стажу. За даними Мінсоцполітики, у 2024 році кількість таких жінок становила 44% від всіх матерів, які народжували дітей. На жаль, чинне на сьогодні законодавство не передбачає для таких жінок та їх дітей підтримки на період відпустки по догляду за дитиною.

Підвищення розмірів низки «дитячих» виплат, а саме:

  • на період вагітності та пологів та після народження дитини:

підвищення одноразової виплати жінкам, які народили, до 50 тис. грн (наразі її розмір складає 10 320 грн)

підвищення розміру допомоги для незастрахованих осіб – 7 000 грн щомісяця (зараз розмір допомоги складає 25% від розміру прожиткового мінімуму, тобто 757 грн щомісяця).

продовження виплати «Пакунок малюка». Вже звично батьки новонароджених продовжать отримувати натуральну допомогу «пакунок малюка» або грошову компенсацію у розмірі 7 689 грн

  • на період догляду за дитиною:

допомога на догляд до досягнення дитиною 1 року як для застрахованих, так і для незастрахованих осіб

запровадження програми «Ясла» на оплату послуг з догляду за дитиною після досягнення дитиною 1 року, щоби батьки мали вибір: доглядати дитину вдома до 3-х років, чи повернутися до роботи, скориставшись послугами з догляду за дитиною, за які заплатить держава (цільові кошти у розмірі 8 000 грн)

Якщо мама (або батько) вирішать доглядати за дитиною до трьох років, за ними збережеться сплата ЄСВ протягом всього цього періоду

  • при зарахуванні дитини до школи:

програма «Пакунок школяра». Це грошова допомога на придбання необхідного учню шкільного приладдя (канцелярських товарів), дитячого одягу та взуття на суму 5 тис. грн

Окрім цього пропонуються додаткові інструменти підтримки для родин, які виховують дитину з інвалідністю. Окрім загальнодоступних виплат і послуг, для них передбачено:

  • надання послуги раннього втручання;
  • допомогу для догляду за дитиною “єЯсла” у підвищеному розмірі (до 16 000 грн);
  • соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю;
  • послуги асистента дитини або соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання;
  • реабілітаційні заходи тощо.

За загальним пакетом, який розробив Уряд, сукупний обсяг підтримки на одну родину від народження до досягнення дитиною 18 років становитиме в поточних цінах не менше 1,08 млн грн.

Кошти спрямовуватимуться на допологову та післяпологову підтримку, дошкільну підтримку, підтримку в школі, підтримку студентів закладів професійно-технічної освіти та коледжів.

Більше того, це – тільки соціальна частина загального пакету підтримки. Загалом він буде передбачати комплексну медичну підтримку (від моменту планування народження до дорослішання дитини) та підтримку на етапі освіти.

За словами Міністра соціальної політики Оксани Жолнович, розроблений законопроект потрібний і для того, щоб українські родини хотіли жити в Україні, повертатись сюди з-за кордону. Вони мають бути впевненими, що держава допоможе їм на етапі вагітності, підтримає після народження малюка, дасть змогу батькам працювати і виховувати дитину, а за необхідності – не залишить сам на сам із дитиною, яка потребує додаткового догляду та допомоги.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар