Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перелік платних послуг для судових експертів збільшено

0 143

Уряд схвалив постанову, розроблену Мін’юстом з метою доповнення переліку платних послуг, які можуть надаватись науково-дослідними установами судових експертиз.

Зокрема, до таких послуг віднесли:

  • проведення експертиз проєктної документації на будівництво об’єктів згідно із законодавством;
  • проведення робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів згідно із законодавством;
  • проведення оцінки майна, майнових прав, експертної грошової оцінки земельних ділянок та прав на них, а також рецензування звітів про таку оцінку.

Крім того, встановлюється, що послуги, включені до переліку платних, які надаються НДУСЕ і пов’язані з діяльністю, для здійснення якої законодавством встановлені певні вимоги, можуть надаватись за умови дотримання таких вимог.

Потреба в розширенні переліку платних послуг, які надаються судовими експертами, виникла у зв’язку з недостатнім фінансуванням науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту. Натомість платні послуги, які виконуються за рахунок замовника, є додатковим джерелом покриття витрат на утримання НДУСЕ.

Разом із тим схваленою постановою виключається положення, яким визначено, що результати експертних досліджень оформлюються у формі висновків експертних досліджень. Адже встановити чи отримати достовірну інформацію про те, чи буде висновок подаватися до суду як доказ неможливо, а встановлення юридичного статусу особи, що замовляє експертизу, не належить до завдань експерта. У зв’язку з цим була необхідність визначити єдиний документ, який складається в результаті проведення судової експертизи або експертного дослідження. Це – висновок експерта.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар