Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оновлення ГКУ

0 145
29 вересня 2020 року до Верховної Ради України внесено Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо узгодження з положеннями Цивільного кодексу України та деяких інших законодавчих актів).
Головною метою законопроєкту згідно пояснювальної записки є вдосконалення правового регулювання економічних відносин шляхом внесення змін до Господарського кодексу України, що сприятиме узгодженню з положеннями Цивільного кодексу України та деяких інших законодавчих актів, що регулюють тотожну сферу суспільних відносин.
Зазначеним законопроєктом пропонується внести зміни до Господарського кодексу України шляхом узгодження його нормативних положень з Цивільним кодексом України та деякими іншими законодавчими актами, що регулюють однорідну групу суспільних відносин.
Зокрема, пропонується уніфікувати термінологію Господарського кодексу України шляхом заміни терміну «громадянин – підприємець» на «фізична особа – підприємець». Відповідно всі випадки згадування у тексті Господарського кодексу України терміну «громадянин» пропонується замінити на «фізична особа» у всіх відмінках та числах.
Додатково пропонується уточнити підстави участі у господарських відносинах споживачів, а саме в частині захисту їх прав та охоронюваних законом інтересів у сфері господарювання.
Крім того, законопроєктом запропоновано уточнити коло відносин, що не є предметом правового регулювання Господарського кодексу України, а саме аргументовано доцільність внесення змін до ст. 4 зазначеного Кодексу, передбачивши, що такими є майнові та особисті немайнові відносини між фізичними особами – негосподарюючими суб’єктами, що регулюються Цивільним кодексом України.
У законопроєкті також запропоновано визначити особливості участі держави, Автономної Республіки Крим та територіальних громад у господарських відносинах.
Беручи до уваги невизначеність правового статусу дочірніх підприємств, законопроєктом запропоновано доповнити Господарський кодекс України статтею 113-1, яка усуватиме зазначену прогалину.
Важливо підкреслити, що нормами законопроєкту додатково уточнюються положення Господарського кодексу України, якими визначаються особливості захисту економічної конкуренції, організації та здійснення підприємницької діяльності, окремі аспекти діяльності підприємств (як унітарних, так і корпоративних), об’єднань підприємств, правовий режим майна та майнових прав, окремі види господарських зобов’язань, особливості організації та здійснення господарсько-торговельної діяльності, зовнішньоекономічної діяльності тощо.
Інформація про законопроект за посиланням

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар