Міністерство національної єдності України
Єдність народу – це важливий елемент розвитку суспільства. Наразі особливо актуальне питання щодо осіб, які були вимушені виїхати за кордон. Попри це вони залишаються громадянами України, отже є невід’ємною часиною українського народу.
Раніше, 3 грудня 2024 року, Уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на Міністерство національної єдності України.
24 січня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою визначається діяльність Міністерства національної єдності України, регламентуються його повноваження і сфери компетенції. Постановою також затверджено його скорочену назву — Міннац’єдності.
Відповідно до документу основними повноваженнями Міннац’єдності є:
- забезпечення формування та реалізації державної політики з питань національної єдності України та спільного розвитку; української національної самосвідомості; інформаційної політики єдності України та стратегічних комунікацій (у частині повноважень з питань національної єдності України);
- формування та реалізація державної політики з питань забезпечення визначених законодавством України прав та інтересів осіб, які виїхали за кордон, зокрема й внаслідок збройного конфлікту. А також, створення умов для їх добровільного повернення до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні;
- сприяння в координації з МЗС задоволенню національно-культурних, освітніх і мовних потреб осіб, які виїхали за кордон;
- сприяння утвердженню української національної й громадянської ідентичності.
Крім Міністерства, було створено Агенцію національної єдності. Це ключовий орган, який допоможе реалізувати ініціативи щодо взаємодії з українською спільнотою і громадськими організаціями у країнах їх перебування. Агенція працюватиме в сфері управління Міністерства національної єдності України.
Міністр національної єдності України Олексій Чернишов розповідає, що це рішення є важливим етапом у діяльності відомства, який відкриває нові можливості для ефективної роботи з нашими громадянами. Таким чином можна більш системно опікуватися питаннями інтеграції, соціальної адаптації, збереження національної ідентичності українців, які були змушені тимчасово залишити домівки. Міннац’єдності працює над тим, щоб кожен громадянин, де б він не перебував, почувався частиною сильної та єдиної України.