Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Із 1 липня зростає прожитковий мінімум: що це означає

0 118

Із 1 липня зростає прожитковий мінімум: що це означає

Отже бухгалтеру слід брати до уваги зміну прожиткового мінімуму та показники, які змінюються одночасно з ним 01.07.2020 р.

Розмір ПМ встановлений ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет на 2020 рік” від 14.11.2019 р. № 294-IX. Він становитиме:

– загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць — 2 118 грн;

– для дітей віком до 6 років — 1 859 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років — 2 318 грн;

– для працездатних осіб — 2 197 грн;

– для осіб, які втратили працездатність, — 1 712 грн.

Своєю чергою, мінімальна зарплата у місяць — 4 723 грн (у погодинному розмірі — 28,31 грн) — не змінюється впродовж 2020 року. Тому всі похідні від неї величини лишаються в тому ж розмірі, у якому вони визначені станом на 01.01.2020 р.

Аналогічно мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюють в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року (ч. 6 ст. 6 Закону про оплату праці), тобто на весь 2020 рік його мінімальний рівень — 2 102 грн. Тому зміна з 01.07.2020 р. розміру прожиткового мінімуму не зумовлює обов’язкового підвищення посадових окладів працівників.

Індексація зарплати

Оплату праці індексують в межах прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб (абз. 2 п. 4 Порядку № 1078), який упродовж липня – листопада 2020 року становитиме 2 197 грн.

Визначаючи суму індексації враховуємо норми абзаців 3 і 4 п. 5 Порядку № 1078: якщо сума підвищення зарплати більша за суму можливої індексації в місяці підвищення, то нарахування індексації припиняють, якщо менша – визначають індексацію як різницю між сумою можливої індексації та сумою підвищення.

Допомога по безробіттю

Допомога по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 2 ч. 5 ст. 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ).

Отже, упродовж липня — листопада 2020 року її максимальний розмір становитиме: 8 788 грн (2 197 грн х 4).

Мінімальний розмір аліментів

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може становити менше як 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Тож, упродовж липня — листопада 2020 року така сума становитиме:

– для дітей віком до 6 років — 929,50 грн (1 859 грн х 50%);

– для дітей віком від 6 до 18 років — 1 159,00 грн (2 318 грн х 50%).

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку й може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Така сума в липні — листопаді 2020 року становитиме:

– для дітей віком до 6 років — 1 859 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років — 2 318 грн.

Плата за видачу ліцензії

За видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі одного прожиткового мінімуму, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, якщо інший розмір плати не встановлено законом (ч. 1 ст. 14 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” від 02.03.2015 р. № 222-VIII).

Таким чином, якщо рішення про видачу ліцензії приймається протягом періоду з 01.07.2020 р. по 30.11.2020 р., то плата за її видачу становитиме 2 197 грн.

Які показники лишаються незмінними протягом 2020 року

Низка показників визначається залежно від розмірів мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму, які встановлено законом станом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто їх розмір фіксується на 01.01.2020 р. і діють вони протягом усього 2020 року.

Тож на весь 2020 рік лишаються незмінними:

– максимальна база нарахування ЄСВ і мінімальний страховий внесок;

– мінімальне й максимальне обмеження розміру лікарняних і декретних нарахувань;

– розмір ЄСВ для підприємців;

– мінімальний рівень оплати праці, а також розміри штрафів за порушення законодавства про працю;

– сума податкової соцпільги, а також граничний розмір доходу, який надає право на неї;

– неоподатковувані суми добових витрат;

– неоподатковуваний розмір подарунків;

– неоподатковувана сума, яку сплачують на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів;

– сума неоподатковуваної благодійної допомоги;

– неоподатковуваний розмір стипендії;

– неоподатковувані виплати чи відшкодування від профспілок;

– неоподатковуваний розмір допомоги на поховання;

– податок на нерухоме майно;

– єдиний податок для платників груп 1 та 2;

– збір за паркування авто;

– транспортний податок;

– туристичний збір;

– судовий збір;

– плата за адмінпослуги й держмито;

– суми прощеного (анульованого) боргу, що не включаються до оподатковуваного доходу фізособи.

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар