До приватизації стратегічних підприємств залучать радників
Встановлено механізм залучення і критерії відбору радників для підготовки до приватизації та продажу об’єктів державної власності групи Г.
До групи Г віднесені єдині майнові комплекси державних підприємств та акції акціонерних товариств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави або ознаки домінування на загальнодержавному ринку товарів, підприємства оборонно-промислового комплексу, а також об’єкти, які потребують застосування індивідуального підходу до приватизації (які мають унікальні виробництва, використовують рідкісні ресурси (нематеріальні активи, ноу-хау, включаючи науково-дослідні та проектно-конструкторські організації та установи, які відповідають таким вимогам).
Завданнями радників є:
– Збір інформації та проведення аналізу економічних, технічних і фінансових показників діяльності підприємства;
– Забезпечення приведення основних показників бухгалтерської звітності підприємства у відповідність до стандартів бухобліку;
– Забезпечення проведення аудиту;
– Визначення інвестиційної привабливості підприємства та можливих шляхів її підвищення, шляхів реструктуризації кредиторської заборгованості, рекомендацій щодо встановлення основних цін і тарифів на продукцію та послуги, маркетингової політики, інших заходів;
– Забезпечення проведення незалежної оцінки з метою визначення вартості пакетів акцій та подання звіту про оцінку майна для затвердження державним органом приватизації;
– Підготовка документації про підприємство відповідно до вимог законодавства про захист економічної конкуренції;
– Здійснення заходів з пошуку потенційного інвестора.
У договорі про надання послуг радника можуть встановлюватися додаткові завдання.
Радники відбираються за конкурсом з урахуванням досвіду у виконанні аналогічних завдань; наявності представництва і можливості залучення інших консультантів; рівня компетентності (кваліфікація, досвід, знання і навички); ефективності запропонованої методики підготовки до продажу, стратегії продажів, рівня матеріально-технічного забезпечення та організації проекту; запропонованих термінів підготовки до продажу та продажу об’єкта приватизації.
Послуги радників оплачуються за рішенням Кабінету Міністрів за рахунок коштів державного бюджету та / або міжнародних організацій.
Відбір проводиться конкурсною комісією, утвореною Фондом в складі 5 чоловік, в яку входять представники Фонду, Мінекономрозвитку і Мінфіну, при наявності не менше двох претендентів. Склад конкурсної комісії, його зміни затверджуються наказами Фонду.
Для участі в конкурсі до Фонду слід подати:
– Заяву про участь в конкурсі встановленої форми;
– підтверджуючі документи;
– Конкурсна пропозиція;
– Істотні умови для включення в договір про надання послуг радника.
Порядок залучення радників в процесі приватизації об’єктів державної власності затверджено постановою Кабміну від 30 листопада 2016 року № 878.